Rezultate te kerkimit per termin: +San +Siro

Meta: total 1000 / total_found 3001 / time 0.002 / keyword[0] san / docs[0] 11236 / hits[0] 15554 / keyword[1] siro / docs[1] 3024 / hits[1] 3625 /
Me Behramin kapiten, Udinese bën Milanin të harrojë si fitohet
  • 2019-04-02

Me Behramin kapiten, Udinese bën Milanin të harrojë si fitohet

Për të tretën javë me radhë Milani nuk ia del të fitojë, teksa mbrëmjen e sotme nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Udineses në San Siro, rezultat ky që komplikon rrugëtimin për një vend në zonën Champions. Për këtë sfidë Gattuso kishte preferuar të ndryshojë skemë, d

Scaroni i bindur: Milani dhe Interi do kenë stadiumin më të bukur në botë!
  • 2019-04-01

Scaroni i bindur: Milani dhe Interi do kenë stadiumin më të bukur në botë!

Milani dhe Interi ende nuk kanë marrë një vendim nëse do të rikonstruktojnë mitikun San Siro apo do të ndërtojnë një stadium të ri sëbashku por nga fjalët e numrit 1 të kuqezinjëve kuptohet qartë që dy klubet pritet të bashkëpunojnë për një projekt të ri. Paolo Scaroni, presid

Arrihet marrëveshja, Interi dhe Milani do ndërtojnë një stadium të ri
  • 2019-03-26

Arrihet marrëveshja, Interi dhe Milani do ndërtojnë një stadium të ri

Tani është thuajse gjithçka gati, me klubet e Interit dhe Milanit që kanë gjetur gjuhën e përbashkët për tu paraqitur me një projekt të ri në Komunën e Milanos, në lidhje me ndërtimin e një stadiumi të ri. Impianti që do të jetë në bashkëpronësi të të dy skuadrave, do të f

Festival golash në derbi, Interi mposht Milanin (Video)
  • 2019-03-18

Festival golash në derbi, Interi mposht Milanin (Video)

Festival golash në derbin e sotëm mes Milanit dhe Inter në “San Siro”. Zikaltrit kanë arritur të fitojnë me rezultatin 3-2 përballë kuqezinjve në ndeshjen e zhvilluar në “San Siro”. Inter kaloi shumë shpejt në avantazh falë golit të Vecino në minutën e 8. Me k

Interi ia del edhe pa Icardin, Genoa përmbys Lazion (Video)
  • 2019-02-17

Interi ia del edhe pa Icardin, Genoa përmbys Lazion (Video)

Interi nuk e vuan mungesën e Mauro Icardit. Pasi fitoi në Europa League ndaj Rapidit të Vjenës, ekipi zikaltër iu imponua 2-1 në San Siro Sampdorias në javën e 24-t të Serisë A, duke dhënë një tjetër sinjal se sulmuesi argjentinas nuk është i pazëvendësueshëm në formacionin e Luc

Paqueta-gol, Milani nuk bën shaka me Cagliarin
  • 2019-02-11

Paqueta-gol, Milani nuk bën shaka me Cagliarin

Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në San Siro, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi që me fitoren e Lazios 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë u shfaqën me grintë e dëshirë në këtë sfidë, duke e zhbllokuar takimin që në minutën e 12-të, pasi n

Interi në krizë, Bologna e turpëron në San Siro (Video)
  • 2019-02-03

Interi në krizë, Bologna e turpëron në San Siro (Video)

Interi në krizë të thellë. Skuadra zikaltër, vetëm pak ditë pas eliminimit më 11-metërsha nga Lazio në Kupën e Italisë turpërohet në San Siro nga Bologna, që fitoi minimalisht me gol të Santander në minutën e 32-të në zhvillimet e një goditjeje dënimi. Edhe pse krijuan volum t