Rezultate te kerkimit per termin: +Sanctis

Meta: total 84 / total_found 84 / time 0.000 / keyword[0] sanctis / docs[0] 84 / hits[0] 90 /
No Pic available
  • 2016-12-08

Juventus e mbyll pa asnjë humbje, kualifikohen Porto dhe Sevilla (VIDEO)

Mbrëmja e sotme ka zgjidhur dhe dilemat e fundit të fazës me grupe të Champions League. Porto dhe Sevilla janë dy ekipet që kanë prerë biletën për në 1/8-at e kompeticionit europian më të rëndësishëm për klube, teksa Juventus ka kaluar në raundin me eliminim direkt si e para e Grup

Letërsia është shpëtimi
  • 2016-03-06

Letërsia është shpëtimi

Italo Svevo “Letërsia duhet të jetë shërimi dhe një formë mbrojtjeje nga jeta”, kështu e shihte letërsinë një prej personazheve më të njohura të letërsisë italiane, Italo Svevo. Me një ndikim të jashtëzakonshëm nga studimet mbi teoritë e Frojdit dhe të psikanalizës,

Skandali që shpërthej sot në Itali, përmendet edhe transferimi i një futbollisti shqiptar
  • 2016-01-26

Skandali që shpërthej sot në Itali, përmendet edhe transferimi i një futbollisti shqiptar

Në Itali skandalet nuk kanë fund. Ditën e sotme ka plasur “bomba” e re, sepse policia italiane ka nisur një operacion masiv, duke kontrolluar apo sekuestruar llogaritë e shumë klubeve, drejtuesve, prokuratorëve e futbollistëve të Serisë A

Zbuluesi i talenteve, Sabatini merr në provë shqiptarin Alen Sherri
  • 2015-10-13

Zbuluesi i talenteve, Sabatini merr në provë shqiptarin Alen Sherri

Walter Sabatini, i cili njihet për zbulimin e talenteve të rinj dhe i bën ata të shkëlqejnë, dhe ka ndërtuar një reputacion të fortë, i cili është rritur fuqishëm në vitet e fundit si një njeri i merkatos së Romës, ka marrë në provë, Alen Sherrin, portierin shqiptar të Vllaznis

Formacionet zyrtare: Inter - Verona, Juve - Frosinone, Sampdoria - Roma
  • 2015-09-23

Formacionet zyrtare: Inter - Verona, Juve - Frosinone, Sampdoria - Roma

Serie A sonte ka në program tetë ndeshje në kuadër të xhiros së pestë. Liderët e Interit, do të luajnë me Hellas Veronan, Juventusi pret Frosinonen, ndërsa Roma udhëton në Genoa për të luajtur me Sampdorian. Formacionet zyrta

Formacionet zyrtare: Roma – Sassuolo, Genoa – Juventus
  • 2015-09-20

Formacionet zyrtare: Roma – Sassuolo, Genoa – Juventus

Në xhiron e katërt të Seria A, skuadra e Romës do ta pres në shtëpi Sassuolen ku do të jetë një përballje interesante pasi që dy klubet kanë nisur furishëm ligën e Italisë, dhe kanë nga 7 pikë në 3 përpall

Formacionet zyrtare: Lazio - Roma
  • 2015-05-25

Formacionet zyrtare: Lazio - Roma

Në ora 18:00 zhvillohet derbi i ‘çmendur’ lokal ndërmjet Lazios dhe Romës, ndërsa më poshtë i keni formacionet zyrtare të dy ekipeve. Lazio (4-2-3-1): Marchetti; Basta, De Vrij, Gentiletti, Lulic; Parolo, Biglia; Candreva, Mauri, Felipe Anderson;