Rezultate te kerkimit per termin: +Sarah +Sanders

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.014 / keyword[0] sarah / docs[0] 1186 / hits[0] 1786 / keyword[1] sanders / docs[1] 489 / hits[1] 1120 /
Sanksionet të reja kundër Rusisë, Trump përplaset me Senatin
  • 2017-06-16

Sanksionet të reja kundër Rusisë, Trump përplaset me Senatin

Përplasje mes Donald Trump dhe Senatit amerikan. Shtëpia e Bardhë thekson që sanksionet ekzistuese kundër Rusisë janë efikase dhe që nuk është e nevojshme për të vendosur të tjera. Kështu u shpreh Sarah Sanders, zv.zëdhënëse e Shtëpisë së Bardhë, në daljen për shtyp, duke kome

No Pic available
  • 2017-02-27

Babai i komandos të vrarë në Jemen refuzon të takojë Trump

Vdekja e një ushtari amerikan në një sulm në Jemen ka hapur një debat të ri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sulmi dyshohet se është kryer nga Al Kaeda muajin e kaluar. Babai i tij ka deklaruar se do  të refuzojë të takohet me presidentin amerikan Donald Trump, kur trupi i djal

Leja e lindjes në Shtetet e Bashkuara
  • 2016-05-02

Leja e lindjes në Shtetet e Bashkuara

Ndërsa Shtetet e Bashkuara janë vendi i vetëm i zhvilluar në botë që nuk ofron pushime të paguara lindjeje për nënat e reja, të dy kandidatët aktualë demokratë për president mbështesin një standard kombëtar për 12 javë pushim të paguar. Ky megjithatë nuk është një propozim i

Speciale: A mund të ndalet Trump dhe problemet e Clinton!
  • 2016-01-30

Speciale: A mund të ndalet Trump dhe problemet e Clinton!

Problemi historik i Hillary Clinton me ndershmërinë Nga Kathleen Parker, The Washington Post Pyetja e parë për Hillary Clinton nga një pjesëmarrës i audiencës të hënën në darkë në mbledhjen e demokratëve në Iowa, ishte një befasi e vërtetë nga një person kaq i ri - një votues