Rezultate te kerkimit per termin: +Sarajeva

Meta: total 480 / total_found 480 / time 0.000 / keyword[0] sarajeva / docs[0] 480 / hits[0] 572 /
Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Ushtarët e ISIS-it duan të kthehen në atdhe por refuzohen: Janë të rrezikshëm
  • 2019-03-13

Ushtarët e ISIS-it duan të kthehen në atdhe por refuzohen: Janë të rrezikshëm

Bosnja po përgatitet të marrë dy prej shtetasve të saj të dyshuar si luftëtarë të Shtetit Islamik në Siri dhe tani janë në paraburgim në një kamp të drejtuar nga kurdët në veri të atij vendi, tha të hënën ministri i sigurisë. Mendohet se qindra njerëz janë larguar nga Evropa p

Bregu, apel europianëve: Vizitoni Tiranën, nuk do zhgënjeheni (Video)
  • 2019-01-20

Bregu, apel europianëve: Vizitoni Tiranën, nuk do zhgënjeheni (Video)

Majlinda Bregu nuk e ka harruar Tiranën. Nga Sarajeva ku ka nisur zyrtarisht punën si Sekretare e Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, ish-ministrja e Integrimit promovon kryeqytetin përmes një mesazhi në rrjetin social Instagram. Bregu tregon atmosferën e ngrohtë që ofro

Veliaj: Forum të kryetarëve të bashkive të kryeqyteteve të rajonit
  • 2018-09-12

Veliaj: Forum të kryetarëve të bashkive të kryeqyteteve të rajonit

Tirana dhe Sarajeva do ta çojnë në një nivel tjetër bashkëpunimin mes tyre, në të mirë të qytetarëve të të dyja kryeqyteteve. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në takim homologun e tij, kryetarin e Bashkisë së Sarajevës, Abdulah Skaka, me të cilin ndau një bisedë

Punë në Gjermani? Ekspertja shpjegon procedurat, ja sa duhet pritur për vizë
  • 2018-07-30

Punë në Gjermani? Ekspertja shpjegon procedurat, ja sa duhet pritur për vizë

Pritje pa fund! Shumë vetë nga vendet e Ballkanit që duan të punojnë në Gjermani duhet të kalisin durimin derisa të marrin vizën e punës. Ekspertja, Carola Burkert thekson, se ambasadat gjermane ishin të papërgatitura. Deutsche Welle: Në nëntor 2015, qeveria gjermane miratoi “Rre

No Pic available
  • 2018-07-28

Saga e gjatë për një vizë pune në ambasadën gjermane

Nga Shqipëria e Kosova me punë në Gjermani? Vërtet kjo është e mundur, por aplikuesi duhet të mos ngutet. Historia e vizës mund të zgjasë deri sa të dalin thinjat. Kjo megjithëse ambasadat kanë shtuar personelin. Punë dhe jetesë në Gjermani! Si një ëndërr e bukur që papritur bë

Robert Shvarc: Kohët kur përktheja Remarkun
  • 2018-06-22

Robert Shvarc: Kohët kur përktheja Remarkun

Romani i Erih Maria Remarkut “Tre shokë” u botua për herë të parë në shqip në vjeshtë të vitit 1961. Ishte koha kur shoku im i rinisë, Drago Siliqi, drejtor i N.Sh. Botimeve “Naim Frashëri”, me guximin e tij prej intelektuali, u hapi lexuesve shqiptarë një dritar