Rezultate te kerkimit per termin: +Sarajevs

Total: 42
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Meta: Rama të mos bëjë kërkesa të pakuptimta Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','

Kreu i opozits Edi Rama duhet t qendroj larg ultimatumeve dhe t mos bj krkesa t pakuptimta. Kjo ka qen deklara e Zvends kryeministrit dhe Ministrit t Jashtm Ilir Meta n nj konferenc pr shtyp, pas kthimit nga Samiti i Sarajevs. M tej Meta ka siguruar dhe nj her se liberalizimi i vizave pr Shqiprin dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.401Z

Samiti i i Sarajevës, BE Shqipërisë: Së shpejti, vendimi për vizat

BE mbështet integrimin e Ballkanit dhe heqjen e vizave BE-ja konsideron se situata politike nuk mund t jet penges pr heqjen e vizave dhe Evropa do t liberalizoj shum shpejt vizat pr qytetart shqiptar. Perspektiva evropiane e Ballkanit Perndimor u theksua nga t gjith pjesmarrsit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Fule: Samiti i Sarajevës, pro integrimit të Ballkanit në BE

Përshëndes angazhimin për reformat Samiti i Sarajevs do t rikonfirmoj qndrimin e Evrops pro integrimit t vendeve t Ballkanit Perndimor n BE. Ky pohim shtnj dit para fillimit t punimeve t ktij samiti nga prfaqsuesja e lart pr shtjet e Jashtme dhe Politikn e Siguris/zvendspreside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.989Z

Fazlli, do t hetohet n gjendje t lir

Hije dyshimi mbi akuzat ndaj biznesmenit boshnjak, Damir Fazlli. Ai sht ln i lir pr tu hetuar n gjendje t till. Asgj nuk shte ditur pr mediat nse Fazlli ka paguar pr tu hetuar n gjendje t lir. Vendimi sht marr nga Prokuroria Federale e Bosnjes. E njjta gj nuk ka ndodhur me ish komandantin serb t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.408Z

Kriteret, Meta takon Fule: Shqipëria, progres të shkëlqyer

Nj vlersim i mir, i cili evidenton progresin e shklqyer q Shqipria kan prmbushjen e kritereve t Udhrrfyesit. Kt i pohoi dje gjat vizits s tij n Bruksel, zv.kryeministrit dhe ministrit t Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, prmes nj takimi t veant n Bruksel, Komisioneri pr Zgjerim dhe P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.406Z

Liberalizimi i vizave, gati propozimi për Shqipërinë

Komisioni Europian kagati propozimin pr heqjen e vizave pr n vendet e hapsirs Shengen pr Shqiprin dhe Bosnjn. Projekti do t kaloj gjat dits s mrkur nga Kolegji i Komisionerve europian dhe m pas do t zyrtarizohet t enjten m 27 maj. Ndrkoh, propozimi do t'i prcillet Samitit t Sarajevs dhe m pas ai do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.936Z

BE: Liberalizimi i vizave do të ndodhë shumë shpejt Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','

Situata politike nuk mund t jet penges pr heqjen e vizave dhe Europa do t liberalizoj shum shpejt vizat pr qytetart shqiptar. I pyetur nga TV Klan, Komisioneri pr Zgjerimin e BE, tha sot n Samitin e Sarajevs, se Komisioni e ka dhn rekomandimin pozitiv pr heqjen e vizave dhe ne nuk kemi ndryshuar rre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama