Rezultate te kerkimit per termin: +Sarandn

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] sarandn / docs[0] 19 / hits[0] 23 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Bregdeti i Durrësit, turizëm me mjete ujore

Agjencitë turistike: Janë me mijëra turistët që pushojnë në Durrës, të cilët kanë dëshirë që të vizitojnë me anije turistike bregdetin e vendit tonë nëpërmjet udhëtimeve dy apo treditore Bregdeti i Durrsit, dhe jo vetm ai, s shpejti do t jet i disponueshm pr lidh

No Pic available
  • 2010-08-29

Statistikat e gushtit, Saranda shfaq shenja antikrizë

Sezoni N m pak se nj muaj u blen t paktn 200 makina, q erdhn me tragete nga Korfuzi Kjo ver ka risit dhe sfidat e saj ndaj cilsorit t ktij viti si “vit i krizs”. Nj prej tyre sht ajo q raportohet nga bashkiakt e Sarands. Dit m par n prani t zvendspresidentit t OSBE-s, Grosruk, kryebashk

No Pic available
  • 2010-08-24

Grosruk: Kushtetuta pengon hapjen e kutive

Takimi Zv/presidenti i Asambles s OSBE Klima e nxeht politike dhe tendenca pr t shuar temperaturat e larta pran bregdetit shqiptar ka prfshir edhe faktorin ndrkombtar n Shqipri. Zv/presidenti i asambles parlamentare t OSBE-s, Volfgang Grosruk, ka zgjedhur Sarandn ku po kalon edhe pushimet pr tnj ko

No Pic available
  • 2010-08-21

Grosruk, nga 100 euro për fëmijët jetimë

Vizita n Sarand Fmijt e shtpis s Fmijve shkollor t qytetit t Sarands, e prjetuan si dit feste paradite e t enjtes. Mes tyre ishte nj mik i rrall, zvendspresidenti i Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, Volfgang Grorssruck. I shoqruar nga kryebashkiaku Edmond Gjoka, ai vizitoi shtpin e fmijve

No Pic available
  • 2010-08-14

Kreu i bashkisë, Bollano: Ngjarje me sfond etnik

Himar, vrasja e Aristidh Gums kanalizohet politikisht Politika ka paraprir do version zyrtar mbi ngjarjen e Himars, ku humbi jetn shtetasi Aristidh Guma. N nj prononcim t vetin pr mediat televizive, kreu i Bashkis Himar, Vasillaq Bollano, njkohsisht kryetar i organizats “Omonia”, nuk ka

No Pic available
  • 2010-07-30

Berisha me kryebashkiakun e Brukselit: Shqipëria, shembull për investime

Kryetari i Bashkis s Brukselit vlerson reformat ekonomike dhe potencialet e mdha q qeveria shqiptare ka krijuar n vend, si dhe vuri n dukje interesin e shprehur nga shum kompani dhe investitor nga Brukseli pr t ardhur dhe investuar n Shqipri. Kryeministri Berisha, n vijim t vizi

No Pic available
  • 2010-07-23

Kërko çfarë të duash komunizmin, bizantin, familjet e mëdha

Libri/ Për herë të parë botohet enciklopedia rajonale e Beratit Pas nj pune disavjeare, shtpia botuese “Jonalda” i jep n dor lexuesit nj enciklopedi pr qarkun e Beratit. Autor i veprs sht gazetari Zylyftar Plaku. Natyrisht, sht nj nism private, por botimi ka rndsi