Rezultate te kerkimit per termin: +Sarands

Meta: total 67 / total_found 67 / time 0.000 / keyword[0] sarands / docs[0] 67 / hits[0] 124 /
Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë
  • 2016-08-02

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Bregdeti i Sarandës Nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit

No Pic available
  • 2013-07-15

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Shkruar nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit Enver Hoxha,

No Pic available
  • 2011-09-17

Sarandë, vëllezërit hapnin pus, 2 vdesin, njëri rëndë

SARANDE- Tragjedi në Sarandë. Asfiksohen brenda pusit dy vëllezër, në gjendje të rëndë vëllai i tretë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot pasdite në fshatin Shalëz të qytetit bregdetar, ndërsa mësohet se viktimët janë shtetasit, Pajtim Elmazi 45-vjec dhe vëllai i tij Fitimtar Elmazi

No Pic available
  • 2011-09-17

Sarandë, vëllezërit hapnin pus, 2 vdesin, njëri në gjendje të rëndë

SARANDE- Tragjedi në Sarandë. Asfiksohen brenda pusit dy vëllezër, në gjendje të rëndë vëllai i tretë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme reth orës 18:30 në fshatin Shalës të qytetit bregdetar, ndërsa mësohet se viktimët janë shtetasit, Pajtim Elmazi 45-vjec dhe vëllai

No Pic available
  • 2010-09-02

Kukës e Sarandë, një i vdekur dhe një e plagosur në aksidente

Rrugt Nj i ri nga Kuksi ka gjetur vdekjen pasi makina me t ciln udhtonte sht prmbysur n nj rrug brenda qytetit. Ngjarja ka ndodhur rreth 01:00 t s mrkurs n afrsi t Komisariatit t Policis s qytetit t Kuksit. Mjeti tip “Benz” i drejtuar me shpejtsi nga 25-vjeari Altin Kastrati, sht prmbys

No Pic available
  • 2010-09-02

40 Shenjtorët, zbulohet një dhomë e panjohur

Sarand Godina nuk figuronte n planimetrin e monumentit N monumentin q i ka dhn emrin qytetit t Sarands ka dal n drit nj dhom n trajt harkore. Zbulimi u b i mundur si rezultat i grmimeve t fundit, q ishin n objektin e ekspedits arkeologjike, t kryesuar nga prof. Sknder Mua. Zbulimi n Manastirin e 40

No Pic available
  • 2010-09-01

Policia greke, hetim sulmin ndaj autobusit shqiptar

Autor t dyshuar t hedhjes s molotovve, t paktn dy persona Policia greke thot se po heton rreth incidentit t shnuar mesnatn e s diels, kur nj autobus me targa shqiptare u sulmua me bomba molotov n Greqin Perndimore. Njoftohet se polica po ndjek disa pista hetimi, prfshir versionin se sulmuesit kujto