Rezultate te kerkimit per termin: +Sarandn

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.360Z

Sarandë, drejt mbylljes procesi i sistemit të adresave

T orietohesh n qytetin e Sarands pr t gjetur nj adres, tashm sht shum e thjesht. Bashkia e ktij qyteti sht drejt prmbylljes s projektit t Ministris s Brendshme pr sistemin e adresave. T gjitha sheshet dhe rrugicat e qytetit bregdetar jan t pajisura me tabela ku tregohen emrtimet. Sipas nnkryetarit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.584Z

Marrëveshje me Sky Petroleum për nxjerrjen e naftës

Kompania Amerikane e nafts Sky Petroleum do t jet prezente n Shqipri pas marrveshjes s nnshkruar nga Ministri i Ekonomis Dritan Prifti dhe nga presidenti i kesaj kompanie Karim Jobanputra. Kjo marrveshje parashikon q nga ana e kompanis Sky Petroleum t zhvillohen krkime n tre blloqe t vendit ton, n B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.957Z

Bosch: Kur njerëzit thyejnë ligjin, do të përballen me pasojat

Ankesat e qytetarve t Ksamilit, drejtuar zyrs s OSBE-s, pas shembjes nj muaj m par t s paktn 200 objekteve pa leje nga Inspektorati i Ndrtimit Urbanistik Kombtar, kanq kreu i OSBE-s n Shqipri, Robert Bosch, t vizitoj sot Sarandn. Pasi ka vzhguar n terren objektet e shembura n Ksa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.181Z

Grosruk, nga 100 euro për fëmijët jetimë

Vizita n Sarand Fmijt e shtpis s Fmijve shkollor t qytetit t Sarands, e prjetuan si dit feste paradite e t enjtes. Mes tyre ishte nj mik i rrall, zvendspresidenti i Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, Volfgang Grorssruck. I shoqruar nga kryebashkiaku Edmond Gjoka, ai vizitoi shtpin e fmijve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.443Z

Berisha me kryebashkiakun e Brukselit: Shqipëria, shembull për investime

Kryetari i Bashkis s Brukselit vlerson reformat ekonomike dhe potencialet e mdha q qeveria shqiptare ka krijuar n vend, si dhe vuri n dukje interesin e shprehur nga shum kompani dhe investitor nga Brukseli pr t ardhur dhe investuar n Shqipri. Kryeministri Berisha, n vijim t vizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Grosruk: Kushtetuta pengon hapjen e kutive

Takimi Zv/presidenti i Asambles s OSBE Klima e nxeht politike dhe tendenca pr t shuar temperaturat e larta pran bregdetit shqiptar ka prfshir edhe faktorin ndrkombtar n Shqipri. Zv/presidenti i asambles parlamentare t OSBE-s, Volfgang Grosruk, ka zgjedhur Sarandn ku po kalon edhe pushimet pr tnj ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.566Z

Berisha: Pas heqjes së vizave, ska pengesa për integrimin në BE

Kryeministri Berisha e cilësoi vendimin e KE-së për heqjen e vizave, si një ndër arritjet më madhore të shqiptarëve Gzimin e vecant pr vendimin e marr nga KE-ja pr heqjen e vizave pr Shqiprin, Kryeministri Sali Berisha e ndau dje me banort e Beratit, t cilve u premtoi Shq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama