Rezultate te kerkimit per termin: +Sarands

Total: 60
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Alarm në tragetin Sarandë-Korfuz, asnjë rrezik për pasagjerët

Sarand Trageti i linjs Korfuz-Sarand me emrin “Kaliopi” ka udhtuar normalisht edhe mbrmjen e djeshme n drejtim t Sarands. Nisja e tij msohet t jetsi zakonisht, n orn 19:00 me orn lokale t portit helen, me 42 pasagjer n bord, t gjith shqiptar, nga t cilt 12 ishin fmij. Burime nga Kapitan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.247Z

Ngec në rrjetat e peshkatarëve trageti, rrezikohen 123 veta

SOS n det t hapur. Shkmbimi i pasagjerve bhet n uj Ndodh q edhe mjetet e trafikut detar t ngatrrojn njra-tjetrn n det, ashtu si automjetet n rrugt automobilistike t Sarands. Prplasja mes funksionimit t trageteve dhe peshkarexhave q gjuajn n gjirin e Sarands ka uar m pengimim e lundrimit t tragetit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.931Z

Ndëshkime me gjoba për ndotje të mjedisit

Menaxhimi i ndotjeve urbane, inspektorati vendos penalizim prej 1 milion leksh Pas paralajmrimeve t nj jave m par, mjedisort e Vlors n bashkpunim me ata t Sarands, u jan kthyer disa subjekteve q ushtrojn aktivitete me ndikim n mjedis. Me ndryshimin se kt radh vendin e fjalve dhe krcnimeve e kan zn g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.088Z

Mozaiku hebre në Sarandë

Qytetart q po kalojn pushimet e tyre vjetore n Sarand, kt vit kan mundsi t admirojn mozaikun e sinagogs hebraike n qendr t Sarands. sht hera e par kt ver q ky mozaik sht i hapur pr vizitort gjat gjith sezonit turistik. Mozaiku paraqet nj shandan shtatkrahsh menorah, ku krahas motiveve gjeometrike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.181Z

Sarandë, tre të ndaluar gjatë 48 orëve

Operacionet Tre shtetas jan vn n pranga gjat 48 orve t fundit nga tre aksione t veanta t organizuara nga Komisariati i Policis s Sarands dhe policia kufitare. Kshtu, n prangat e policis ka rn Kastriot Hyseni, banor i lagjes nr.4 Sarand, emr i njohur pr efektivat blu, me t cilin lidhen episode t shu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.181Z

Grosruk, nga 100 euro për fëmijët jetimë

Vizita n Sarand Fmijt e shtpis s Fmijve shkollor t qytetit t Sarands, e prjetuan si dit feste paradite e t enjtes. Mes tyre ishte nj mik i rrall, zvendspresidenti i Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, Volfgang Grorssruck. I shoqruar nga kryebashkiaku Edmond Gjoka, ai vizitoi shtpin e fmijve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Masakra e Qaf Gjashts, FNSH-ja v 6 n pranga

Masakra e 1997 n Qaf Gjashts t Sarands, ku humbi jetn nj efektiv i policis dhe u torturua dhe u mbajt peng nj tjetr, ka shtyr sot Forcat e Ndrhyrjes s Shpejt t ndrarrin nj aksion n jug t vendit pr zbulimin dhe arrestimin e organizatorve t ksaj ngjarje. M 4 mars t vitit 12997 polici Gjergji Mehmeti u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama