Rezultate te kerkimit per termin: +Sarandes

Total: 1734
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.927Z

KLD, hetim gjyqtares se Sarandes

Tirane- Keshilli i Larte i Drejtesise ka nisur dje, verifikimin per proceduren gjyqesore te ndjekur nga Gjykata e Sarandes, ndaj 18-vjecarit Aristidh Gllucaj, i arrestuar pak dite me pare, nen akuzen e "kalimit te paligjshem te kufirit". Burime nga keshilli bene te ditur dje per gazeten "Koha Jone"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.341Z

Vonesat ne Portin e Sarandes

brbrPasagjeret e kesaj anijeje te ankoruar ne portin e Sarandes jane detyruar te presin mese dy ore per te zbritur per shkak te vonesave ne sherbimet portuale Kostas Zafiris eshte drejtuesi i nje agjencie turistike greke qe i ka sjelle kete vizitore ne Sarande per turizem Sipas tij vonesat jane te p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.112Z

Gjermeni inspekton portin e Sarandes

Plazhi sherbimet porti dhe gjithe infrastruktura tjeter ne Sarande ofrojne per kete vit kushte te favorshme per pushuesit ne kete zone Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit zonja Eglantina Gjermeni ishte per inspektim ne portin e Sarandes ku ne fund te muajit do te perfundoje investimi i Bankes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.947Z

Pronat, bum gjyqesh ne Gjykaten e Sarandes

SARANDE - Gjykata e Sarandes i eshte neshtruar analizes dje, nen drejtimin e zevendeskryetarit te Keshillit te Larte te Drejtesise, Kreshnik Spahiu. Gjate vitit 2008, ceshtjet e pronesise, ato te vjedhjeve dhe te kalimit klandestin te kufijve e funksionimi i tij si trafik, kane qene nder me problema

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.720Z

PD-ja per skandalin e Sarandes

brbrNje dite me pare Gjykata e Sarandes la ne burg pa afat Agron Canen Ndersa Partia Demokratike vijon akuzat ndaj mazhorances per menyren e punesimit ne vend Nepermjet deputetes Voltana Ademi partia demokratike deklaron se skandali i Sarandes nxori ne pah realitetin se si sigurohet nje vend pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.779Z

KE i dhuron skaner spitalit te Sarandes

SARANDE- Per nje skaner, pacientet e rrethit te Sarandes kishin vetem nje rruge, te shkonin ne Greqi. Ata qe nuk mundnin te kalonin ne shtetin fqinj, ose nuk arrinin te diagnostikoheshin, duhet te merrnin rrugen per ne Tirane. Pas kater vjet kerkesash, dje eshte bere i mundur instalimi i skanerit ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.722Z

Kartoline amerikane per jetimet e Sarandes

Rreth 20 djem e vajza sarandjote, te emigruar vitet e fundit ne Amerike, kane treguar ne nje menyre origjinale se vazhdojne te jetojne me qytetin e tyre te zemres. Ata kane ideuar dhe realizuar nje kartoline krejt te veante ne adrese te femijeve te Shtepise se Femijeve ne Sarande. &ldquo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama