Rezultate te kerkimit per termin: +Sarzana

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] sarzana / docs[0] 11 / hits[0] 14 /
No Pic available
  • 2019-02-22

Futi në bagazhin e makinës një femër për ta prostituuar, dënohet shqiptari

12 vjet heqje lirie është masa e dënimit që një gjykatë ka dhënë në Itali për shqiptarin Rahman Gjishti, 64 vjeç. Mediat fqinje raportojnë se i moshuari është dënuar për një ngjarje të ndodhur në fund të vitit 2009, kur kishte mbyllur në bagazhin e makinës një grua,  ë cilë

Koleksioni i famshëm i artit i familjes Durazzo
  • 2018-06-05

Koleksioni i famshëm i artit i familjes Durazzo

Luan Rama Familja “Durazzo” e një emigranti shqiptar që la Durrësin ne vitin 1389 dhe u nis drejt aventurës, e cila nxorri 9 dozhë (presidentë) të Republikës gjenoveze, 30 ambasadorë e konsuj, shumë e shumë senatorë, dy kardinalë të famshëm, njerëz të artit e të letërs

No Pic available
  • 2017-05-05

Firmoset protokolli, 13 shoqëri call center do riatdhesohen në Itali

Kryeministri italian Paolo Gentilono ka nënshkuar në selinë e qeverisë italiane protokollin e marrëveshjes së riatdhesimit  me 13 shoqëri call center të sipërmarrjeve të mëdha  të cilat impenjohen për të rikthyer në Itali aktivitetin e tyre që deri më sot zhvillohej n

Bizneset e huaja pushtojnë Tiranën, por nga Italia vjen goditja finale për call center-at
  • 2017-03-07

Bizneset e huaja pushtojnë Tiranën, por nga Italia vjen goditja finale për call center-at

Të huajt vijnë kryesisht në Shqipëri për të bërë tregti dhe janë të përqendruar më shumë në Tiranë. Sipas të dhënave të tremujorit të tretë të vitit 2016, të Qendrës Kombëtare të Biznesit, rezultoi se ushtronin aktivitetin e tyre 9,377 kompani nga të cilat rreth 75% e t

Rregulla të reja për call center-at në Itali, në rrezik edhe Shqipëria
  • 2016-11-26

Rregulla të reja për call center-at në Itali, në rrezik edhe Shqipëria

Në 6 dhjetor pritet që Senati Italian të miratojë një ligj, që shtrëngon kushtet për zhvendosjen e kompanive call center në një territor jo të Bashkimit Europian, i cili rrezikon të mbyllë të gjithë kompanitë Call Center në Shqipëri.  Këto amendime u miratuan në 24 nëntor në m

Italia kyç call center-at: Rrezikohen 25 mijë vende pune në Shqipëri!
  • 2016-11-25

Italia kyç call center-at: Rrezikohen 25 mijë vende pune në Shqipëri!

Në 6 dhjetor pritet që Senati Italian të miratojë një ligj, që shtrëngon kushtet për zhvendosjen e kompanive call center në një territor jo të Bashkimit Europian, i cili rrezikon të mbyllë të gjithë kompanitë Call Center në Shqipëri.  Këto amendime u miratuan në 24 nëntor n

Rrezikohen 25 mijë vende pune në Shqipëri pas rregullave të reja për call center në Itali
  • 2016-11-25

Rrezikohen 25 mijë vende pune në Shqipëri pas rregullave të reja për call center në Itali

Në 6 dhjetor pritet që Senati Italian të miratojë një ligj, që shtrëngon kushtet për zhvendosjen e kompanive call center në një territor jo të Bashkimit Europian, i cili rrezikon të mbyllë të gjithë kompanitë Call Center në Shqipëri.  Këto amendime u miratuan në 24 nëntor në m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama