Rezultate te kerkimit per termin: +Sasia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.506Z

Shtohet sasia e klorit ne uje

Sasia e klorit ne uje po vazhdon te jete ne normat e stines se veres, kjo per shkak te mungeses se ujit, shirave, tubacioneve te amortizuara si dhe ndotjeve qe jane konstatuar ne disa raste. Megjithate sipas specialisteve nuk duhet te trembemi nga klori, pasi demi i tij ne organizem eshte zero. "Pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.260Z

Rritet sasia e energjisë së konsumuar për 5.3%

Sasia e energjisë elektrike për konsumatorët është rritur për 5.3%, ka bërë të ditur Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), e cila ka publikuar "Bilancin e energjisë për TM4-2014". Sipas këtij publikimi sasia e energjisë elektrike në dispozicion të konsumatorëve është 1,020.6

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.914Z

Rritet sasia e gjeneruar nga HEC-et private

Energjia Sasia e energjisë së prodhuar nga hidrocentralet private gjatë vitit që lamë pas është rritur ndjeshëm, duke arritur në 1.3 gigavatorë. Vënia në punë e këtyre hidrocentraleve dhe lidhja e tyre me sistemin energjetik shqiptar ka bërë që, gjenerimi privat të mbulojë rreth 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.343Z

Ndotja e ujit dyfishohet sasia e klorit

Prej afro dy javësh monitorimet e Drejtorisë së Shëndetit Publik, Tiranë, flasin për ujë të pijshëm brenda standareve higjeno – sanitare. Specialistët për "AS" sqarojnë se në të 31 pikat e inspektimit analizat bakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.252Z

Karburantet, rritet sasia e zhdoganuar

04/08/2009  Për 5 muajt e parë Sasia e karburanteve të zhdoganuara është rritur ndjeshëm në 5 muajt e parë të këtij viti. Këtë e konfirmojnë të dhënat zyrtare nga Drejtoria e Përgjithshme e Doganave, sipas të cilave gjatë 5-mujorit të parë të këtij viti u zhdoganuan 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.982Z

Bie sasia e prodhimit Apple Watch

Apple pritet të paraqitet në treg muajin e ardhshëm me një rënie të prodhimit nga 3 milion që ishte parashikuar në 1.2 apo 1.5 milionë njësi për çdo muaj për orën e saj të parë Apple Watch. Kompania më e madhe amerikane kishte thënë më parë se pritet të prodhojë rreth 3 milio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.810Z

La Stampa: Trefishohet sasia e asgjësimit të kanabisit të mbjellë në Itali

Gazeta italiane La Stampa ka publikuar shifra dhe fakte rreth sipërfaqes së mbjellë me kanabis në Itali. Puna e policisë italiane për 2016-ën flet për një numër në rritje të sipërfaqes së mbjellë por edhe të asgjësuar. Kështu krahasuar me vitin e kaluar, në Itali është trefis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama