Rezultate te kerkimit per termin: +Sauber

Total: 239
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.234Z

F1, Piquet drejt Sauber

Ish-piloti brazilian, Nelson Piquet eshte duke negociuar me skuderine zvicerane, Sauber. Lajmin e ka bere te ditur e perditshmja “Estado de Sao Paulo”, sipas se ciles bisedimet jane duke u zhvilluar dhe ne oret ne vijim pritet te vije edhe njoftimi zyrtar. Hyrja e Piquet ka s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.065Z

Formula 1, bashkohen Sauber dhe BMW

BMW dhe Peter Sauber kane arritur nje marreveshje qe shpeton nga falimentimi skuderine Sauber, e cila tashme do jete pjese e shtepise gjermane te prodhimit te makinave. Kjo marreveshje ka cliruar Sauber nga lidhja qe kishte me kompanine Qadbak Investments Ltd. Ne vitin 2005 marreveshja de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.990Z

F1 skualifikohen makinat Sauber

Dy makinat Sauber, të pilotuara nga Kamui Kobayashi dhe Sergio Perez janë përjashtuar nga radha e mbërritjes së Cmimit të Madh të Australisë në Formula 1. Skuderia Sauber ka thyer rregulloren teknike, bën të ditur Federata Ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.352Z

Sauber, ne krye 38 vjecarja Kalterborn

Skuderia Sauber eshte regjistruar ne momentet finale te afatit per kampionatin 2010 te Formula 1 por pavaresisht veshtiresive ekonomike, vjen me nje surprize. Postin e menaxherit te pergjithshem e ka marre nje femer. Behet fjale per 38 vjecaren austriake Monisha Kalterborn, e cila do hy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

F1, nje pilot japonez per Sauber

Japonezi Kamui Kobayashi do te jete piloti i ardhshem i Sauber. 23-vjecari ka bindur skuderine zvicerane qe t’i jape besimin me performancen e shkelqyer ne dy garat e fundit te sezonit te 2009-es kur zevendesoi Timo Glock dhe mori vendin e gjashte ne Abu Dhabi. “Do te bej me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.325Z

F1,prezantohet BMW Sauber

Robert Kubica, surpriza e sezonit te kaluar ne Formula 1 premton se do te jape maksimumin per te befasuar perseri. Deklaraten polaku e ka bare pas prezantimit te makines se re BMW Sauber. Drejtuesit kane konfirmuar edhe gjermanin Heidfild. Sipas numrit nej te skuadres Tisen gjithçka ne keto vite ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.431Z

BMW Sauber Perez i ze vendin e Barrichellos

Edhe pse Boterori i 2010-s ende nuk ka perfunduar skuderia BMW Sauber nuk ka humbur kohe dhe ka shpallur dje skuadren e re te piloteve qe do te vozisin njevendeshen zvicerane. Keshtu BMW Sauber nepermjet nje deklarate per shtyp konfirmoi Kamui Kobayashin. Nderkohe qe shoku i skua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama