Rezultate te kerkimit per termin: +Sauk

Meta: total 1000 / total_found 1185 / time 0.011 / keyword[0] sauk / docs[0] 1185 / hits[0] 1641 /
Gjendet një automjet i braktisur me automatikë, policia fsheh ngjarjen
  • 2019-02-03

Gjendet një automjet i braktisur me automatikë, policia fsheh ngjarjen

Ish-kryeministr Berisha pretendon se qytetari dixhital ka bërë një denoncim të pazakontë. Në zonën Mjull-Bathore, në  Sauk të Tiranës është gjetur një automjet i braktisur dhe me municion brenda. Qytetari jep edhe targat e makinës dhe thotë se brenda Benz-it,  me targa AA757RU, jan

Grabiti karburantin në Sauk, hajdutin e gjen belaja pas 3 ditësh
  • 2019-01-27

Grabiti karburantin në Sauk, hajdutin e gjen belaja pas 3 ditësh

Foto ilustruese Ka zgjatur vetëm 3 ditë Festa e një hajduti 26-vjeçar, i cili mbrëmjen e 24 janarit kishte grabitur një pikë karburanti në zonën e Saukut. Policia njofton se autori i vjedhjes është shtetasi me inicialet K.B., 26 vjeç. “Ky shtetas më datë 24.01.2019, në Sauk të

Veliaj: Këtë vit hidhen themelet për ndërtimin e 17 shkollave të reja
  • 2019-01-07

Veliaj: Këtë vit hidhen themelet për ndërtimin e 17 shkollave të reja

Veliaj: Këtë vit hidhen themelet për ndërtimin e 17 shkollave të reja; ulim numrin e nxënësve në klasa Ky fillim viti ka nisur i mbarë për të gjithë komunitetet e njësive 1 dhe 2 në kryeqytet. Një prej shkollave ikonë të Tiranës, gjimnazi Ismail Qemali, ka hapur dyert këtë fillim

Rehabilitohet pas 60 vitesh blloku i banimit në rrugën e Osmëve në Sauk
  • 2019-01-03

Rehabilitohet pas 60 vitesh blloku i banimit në rrugën e Osmëve në Sauk

Pas 60 vjetësh, një nga lagjet më të vjetra të Saukut është transformuar tërësisht. Bashkia e Tiranës ka përfunduar rehabilitimin e plotë të bllokut të banimit në rrugën e Osmëve, ku familje të vjetra të Tiranës e fillojnë 2019-n jo vetëm me një rrugë të re, por edhe me nj

Veliaj: Vota për PS-në solli vendimin kundër pikave të basteve
  • 2018-10-26

Veliaj: Vota për PS-në solli vendimin kundër pikave të basteve

Turi i dëgjesave me qytetarët për Buxhetin 2019 dhe bilanci i punëve të kryera në këto 3 vjet u ndal dje pasdite në Njësinë 2. Nga shkolla 9-vjeçare Kosova, e cila u rindërtua tre herë më e madhe mbi rrënojat e ndërtesës së dikurshme, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj tha se

No Pic available
  • 2018-09-26

Rehabilitohet një bllok banimi në Sauk, përfundon ndërtimi i këndit çlodhës

Veliaj: Sauku i Vjetër, me kënd lodrash si ato që kemi ndërtuar në gjithë Tiranën; Ti ruajmë investimet publike Transformimi që po sjell Bashkia e Tiranës në qytet ka prekur edhe zonat në periferi. Deri një vit më parë, blloku i pallateve që kufizohet nga Rr. Herman Gmeiner dhe Selim

Rikonstruktohet shkolla Ismail Qemali, Veliaj: E pajisur me sistem qendror ngrohje
  • 2018-09-04

Rikonstruktohet shkolla Ismail Qemali, Veliaj: E pajisur me sistem qendror ngrohje

Një prej shkollave ikonë të Tiranës, Ismail Qemali, do ti kthehet shkëlqimi i dikurshëm. Bashkia e Tiranës po i jep dorën e fundit punimeve për rikonstruksionin e plotë të klasave, palestrës dhe ambienteve sportive të jashtme, ndërsa ka instaluar edhe sistemin e ngrohjes qendrore. Kre