Rezultate te kerkimit per termin: +Savona

Total: 176
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.259Z

Shoqëria Aeroclub Savona kërkon tërheqjen e avionit në Itali

Shoqëria Aerocloub Savona e Riviera di Ponente i kanë nisur sot një letër Ambasadës Italiane në Tiranë me kerkesën e tërheqjes së avionit të tyre nga toka shqiptare. Avioni i tipit Piper Pa 32-Saratoga me vlerë gjysëm milioni euro është në pronësi të kësaj shoqërie dhe prej ditë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.798Z

Savona, prangosen 2 shqiptarë për trafik narkotikësh, sekuestrohet 7.3 kg marijuanë

Itali- Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia e Savonës, në një operacion antidrogë, në banesën e tyre. Gjatë kontrollit u gjet 7.3 kg lëndë narkotike e tipit marijuanë dhe u sekuestrua një pushkë, të cilën e përdornin për të trembur dhe kërcënuar personat që blinin drogën, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.289Z

Itali, në pranga 4 shqiptarëtrafikonin heroinë në Savona

SAVONA- Policia italiane e Savonës arriti të shkatërrojë një organizatë narkotrafiku dhe të arrestojë 4 persona të implikuar, me shtetësi shqiptare.Shqiptarët e arrestuar mbrëmjen e djeshme (17 maj) janë Granit Trezhnjeva 31 vjeç, Arben Berisha 38 vjeç, Dorald Uruci 21 vjeç, dhe Anil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.443Z

Arrestohet 29-vjeçari shqiptar i dënuar me burg në Savona

Një 29 vjeçar shqiptar me iniciale N.M, zejtar u arrestua nga policia italiane, pasi ndaj tij është lëshuar urdhër arresti nga Gjykata në Savona. Ai akuzohen për disa krime të rënda, si vrasje e mbetur në tentativë dhe pranim të mallrave të vjedhura. Ai është dënuar me dy vite burg,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.275Z

Aeroclub Savona: Asnjë përgjigje nga Ambasada italiane në Tiranë

Kanë kaluar 6 ditë nga ulja e avionit Piper Saratoga të Aeroclub Savonës në fshatin Ishëm të Durrësit e kjo ngjarje vazhon të mbetet ende një mister. “Është një ngjarje plot dritë hije, është deklarata e fundit e dhënë për mediat nga Mauro Zunino, Presidenti i Aeroclub Savon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.466Z

Sdua të jem më prostitutë, kapen 3 vëllezërit tutorë të 26-vjeçares (EMRAT)

Mediat italiane të gjitha shkruajnë sot për historinë e një 26-vjeçare shqiptare, e cila është torturuar, dhunuar dhe detyruar që të prostituonte nga tutorët e saj pasi nuk iu bindej. Tutorët e dhunshëm janë tre, vëllezërit Bacuku nga Shqipëria. Më konkretisht Ledjani 28 vjeç, Ale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.260Z

Avioni në Ishëm kushton gjysmë mln euro, dhuratë nga një milioner

“Nuk ka ende një komunikim zyrtar nga Entet institucionale shqiptare e as nga piloti, shkruan një një komunikim mediatik komiteti drejtues i Aeroclub Savonës. Nuk kemi zyrtarisht asnjë njohuri  se çfarë ka ndodhur,  përvec asaj që kemi lexuar përmes gazetave. Komiteti drejtues i Ae

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama