Rezultate te kerkimit per termin: +Sazan +Guri

Meta: total 427 / total_found 427 / time 0.000 / keyword[0] sazan / docs[0] 918 / hits[0] 1252 / keyword[1] guri / docs[1] 5807 / hits[1] 8542 /
No Pic available
  • 2017-05-30

PD dorëzon listën përfundimtare në KQZ, miratohen sot

Partia Demokratike ka dorëzuar në afatin e përcaktuar nga KQZ listën përfundimtare të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 25 qershorit, të cilat pritet të miratohen sot nga Komisioni. Në orën 10:00 pritet të hidhet shorti në KQZ për fletën e votimit. Në mbledhjen e zhvilluar

No Pic available
  • 2017-05-30

PD dorëzon listën përfundimtare në KQZ, Zogaj i katërti në Lezhë

Partia Demokratike ka dorëzuar në afatin e përcaktuar nga KQZ listën përfundimtare me 140 kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 25 qershorit, të cilat pritet të miratohen sot nga Komisioni. Mësohet se ka ndryshime në listën e PD-së për qarkun e Lezhës, ku Preç Zogaj  nga pozi

No Pic available
  • 2017-05-28

Dy kandidatë për deputetë në PD tërhiqen nga gara

Dy ditë pas publikimit të listave të kandidatëve për deputet, në Partinë Demokratike kanë filluar pakënaqësitë. Në një status në facebook, kandidati i renditur i pesti në qarkun e Beratit në listën e Partisë Demokratike, Sazan Guri, lajmëroi tërheqjen e tij nga kandidimi. Sazan G

No Pic available
  • 2017-05-28

Dy kandidatë për deputetë të PD në Shkodër e Berat tërhiqen nga gara

Dy ditë pas publikimit të listave të kandidatëve për deputet, në Partinë Demokratike kanë filluar pakënaqësitë. Në një status në facebook, kandidati i renditur i pesti në qarkun e Beratit në listën e Partisë Demokratike, Sazan Guri, lajmëroi tërheqjen e tij nga kandidimi. Sazan G

Tërhiqen nga gara dy kandidatë për deputetë të PD-së
  • 2017-05-28

Tërhiqen nga gara dy kandidatë për deputetë të PD-së

Partisë Demokratike i janë larguar nga lista 2 deputetë, Sazan Guri që kandidonte në Berat dhe Ramiz Çobaj në Shkodër. Pozicioni i tyre në lista, Guri i pesti në listën e kandidatëve për deputetë për Beratin e Çobaj i teti në listën e PD Shkodër, kanë ngjallur pakënaqësi tek a

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami
  • 2017-05-27

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami

Janë publikuar listat zyrtare të PD-së për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, që janë dërguar në KQZ. Kështu, renditja për Tiranën nis me Lulzim Bashën, ndërsa Berisha renditet i shtati në Tiranë. Në listë është edhe Halim Kosova, ish-kandidati i PD-së për B

No Pic available
  • 2017-05-27

PD dorëzon listat, lihen jashtë rebelët. Basha e Berisha në Tiranë

Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit.  PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës.  Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie. &