Rezultate te kerkimit per termin: +Schalke

Meta: total 1000 / total_found 1179 / time 0.000 / keyword[0] schalke / docs[0] 1179 / hits[0] 1874 /
Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë
  • 2017-05-13

Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë

9 ndeshje, 37 gola në raundin e 33 në Bundesligë. Më shumë u shënua në Leipzig, Bremen dhe Mainz. 5 herë kampionët radhazi shënuan 5 herë në portën e nënkampionëve. Leipzig kryesonte 4-2 në 65, pas kësaj Bayern show në një sfidë jubilare për Costan dhe Bernat. Braziliani luajti

E.League, Ajaksi mposht Lionin dhe hipotekon finalen
  • 2017-05-04

E.League, Ajaksi mposht Lionin dhe hipotekon finalen

Pas 21 vjetësh, Ajaksi është shumë pranë rikthimit në një finale europiane. “Harkëtarët” mundën 4-1 francezët e Lion në ndeshjen e parë gjysmëfinale duke hedhur një hap të rëndësishëm drejt finales së Stokholmit. Në Amsterdam Arena holandezët zhvilluan një ndeshje

Man. Junajtid, Lion e Ajaks kualifikim me vuajtje
  • 2017-04-21

Man. Junajtid, Lion e Ajaks kualifikim me vuajtje

Man.UTD, Ajax, Celta Vigo dhe Lyon janë 4 skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League pas 4 sfidave cerekfinale shumë të luftuara, aq sa 3 prej tyre u zgjidhën vetëm në kohën shtesë. Një gol i Rashford në pjesën e dytë të shtesës i dha kualifikimin skuadrës së Mourinhos, që në Old

Europa League, sot zbulohen katër gjysmëfinalistet
  • 2017-04-20

Europa League, sot zbulohen katër gjysmëfinalistet

Katër sfida për të mësuar 4 skuadrat e kualifikuara në fazën gjysmfinale. Europa League vjen mbrëmjen e sotme me sfidat e 4 skuadrave që do vazhdojnë aventurën e tyre në këtë kompeticion, me objektivin për ti shkuar deri fund. Manchester United që është edhe favoritja kryesore për

E.League, ndalon Man.United. Bindin Ajax e Lyon
  • 2017-04-14

E.League, ndalon Man.United. Bindin Ajax e Lyon

Ndeshjet e para çerekfinale të Europa League lanë pothuajse gjithcka për tu përcaktuar në kthim sa i përket skuadrave që do të vazhdojnë më tej rrugëtimit drejt finales së Stokolmit. Manchester United pa ti ikte nga duart sërish një tjetë fitore në castet e fundit me djajtë e kuq t

Europa League, sot luhen çerekfinalet e para
  • 2017-04-13

Europa League, sot luhen çerekfinalet e para

Tetë skuadra për katër bileta në gjysmëfinale të Europa Leagues. Në orën 21:05 të kësaj të enjteje, luhet akti i parë cerekfinal i këtij kompeticioni, fituesi i të cilit merr pjesë në fazën e grupeve të Championsit. Një objektiv që synohet me forcë nga Manchester United, që në

Dortmund, Bartra takon tifozen trimëreshë!
  • 2017-04-08

Dortmund, Bartra takon tifozen trimëreshë!

Mbrojtësi i Borussia Dortmund, Marc Bartra, më në fund, ka takuar tifozen që ka kërkuar me ngulm në Twitter dhe në rrjetet e tjera sociale. Spanjolli vuri re një fotografi të tifozes së Dortmund, me fanellë të verdhë, e ulur mes tifozëve të Schalke në stadiumin Veltins-Arena. Pas nde