Rezultate te kerkimit per termin: +Schengen

Total: 1360
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.169Z

Nga lindi Schengen

Fshati Schengen ne Luksemburg me vetem 500 banore eshte bere simboli i levizjes se lire ne Europe. Fshati luksemburgez Schengen prej nga filloi gjithcka ka nje vendndodhje specifike. Ne anen tjeter te lumit Mozele qe pershkon fshatin ndodhet Gjermania dhe nese ndjek lumin 200 metra me poshte mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.251Z

BE mund ta pezullojë Schengen-in

Ministrat evropianë të premten do të diskutojnë pezullimin e Marrëveshjes së Schengen-it për dy vjet, për shkak të mangësive serioze me krizën e emigrantëve ne kufirin grek dhe që kërcënon gjithë zonën Schengen. Masa më drastike ka parashikuar se Marrëveshja e Schengen-it nxjerr n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.749Z

Vizat Schengen, BE lehtëson procedurat

Bashkimi Evropian do të harmonizojë rregullat për vizën Schengen, duke bërë që kush zotëron një vizë të tillë të mos iu nënshtrohet kontrolleve gjatë udhëtimeve. Gjithashtu, përvec lehtësimit në lëvizje, viza Schengen do të mundësojë gjithashtu udhëtimin edhe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.277Z

Franca dhe Italia kërkojnë reformë në Schengen

Liderët e Francës dhe Italisë thanë se marrëveshja e Schengen-it të hapjes së kufijve në Europë duhet të rishikohet. Lëvizja nga Presidenti Nikolas Sarkozi dhe kryeministri Silvio Berluskoni erdhi pasi ata u takuan për të diskutuar debatin e fundit mbi dyndjen e emigrantëve nga Afrika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.748Z

Me viza Schengen në Bullgari për qytetarët kosovarë

Qytetarët e Kosovës tashmë mund të udhëtojnë në Bullgari vetëm me viza Schengen. Ky njoftim bëhet i ditur nga Ministria e Punëve të Jashtme, ndërsa citon se tashmë nuk është e nevojshme të pajisen me viza bullgare. Ambasada e Republikës së Kosovës në Sofje, ka përcjellë njoftim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.149Z

Sarkozi kërcënon me dalje nga Schengen

Në një lëvizje tërësisht euroskeptike dhe në përforcim të politikave të tij kundër emigracionit, Sarkozi ka deklaruar se Franca mund të dalë nga hapësira e lëvizjes së lirë europiane, Schengen, për të evituar hyrjen e të huajve në vend. Në një fjalim fushate presidenciale, Sark

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.245Z

Shkelen Schengen-in 50 shqiptare kthehen ne atdhe

Pasditen e sotme u riatdhesua turma e dyte me shtetas shqiptare qe jane deportuar nga Anglia dhe Franca Ka qene 50 numri i shqiptareve qe kishin shkelur lejen 3-mujore te qendrimit ne zonen Schengen te Bashkimit Evropian Vetem 3 dite me pare u sollen ne Shqiperi 48 shtetas shqiptare te cilet zbriten

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama