Rezultate te kerkimit per termin: +Schumacher

Meta: total 712 / total_found 712 / time 0.000 / keyword[0] schumacher / docs[0] 712 / hits[0] 1631 /
Hamilton i pandalshëm, pole position i 66-të
  • 2017-06-24

Hamilton i pandalshëm, pole position i 66-të

Lewis Hamilton konfirmoi edhe në pistën azere formën e tij prefekte që po kalon në Formual 1. Piloti britanik i Mercedes u rëndit i pari në provat zyrtare të zhvilluara këtë të shtunë, të vlefshme për garën e Çmimit të Madh të Azerbajxhanit. Valteri Bottas do të niset i dyti dhe m

Ferrari pushton Montekarlon
  • 2017-05-28

Ferrari pushton Montekarlon

Sebastian Vettel fitoi Çmimin e Madh të Monakos dhe forcoi pozitat e tij në krye të klasifikimit për pilotë në Botërorin e Formulës 1. Piloti gjerman i Ferrarit la pas shokun e tij të skuadrës, Kimi Raikkonen dhe pilotin e Red Bullit, Daniel Ricciardo. Ferrari kishte që nga viti 2010 (Ç

No Pic available
  • 2017-05-06

Publikon lajmin se Schumacher ka filluar të ecë, revista do paguajë dëmshpërblim 58.000 dollarë

Revista e famshme gjermane Bunte do të paguajë një dëmshpërblim prej 58.000 mijë dollarë pasi publikoi lajmin e rremë se Michael Schumacher do të mund të ecë përsëri. Legjenda e F1 është që koma që pas aksidentit që pësoi ndërsa po bënte ski në vitin 2013. Në shatorin e vitit

Fotografia e Schumacher shtrirë në spital alarmon hetuesit gjermanë
  • 2016-12-19

Fotografia e Schumacher shtrirë në spital alarmon hetuesit gjermanë

Michael Schumacher prej tre vitesh qendron në spital që prej aksidentit fatkeq, por një person anonim u ka ofruar mediave europiane një foto të tij. Lajmi ka qarkulluar me shpejtësi marramendëse teksa personi që thotë se zotëron foton ka kërkuar 1 milion euro për ta shitur atë. Kjo

Leonard Qylafi prezanton Shqipërinë në Venecia
  • 2016-12-14

Leonard Qylafi prezanton Shqipërinë në Venecia

Ndodhi në kohën e tashme quhet projekti që do të prezantojë Shqipërinë në edicionin e 57-të të Ekspozitës Ndërkombëtare të Artit në Venecia. Ministria e Kulturës ka bërë publike emrin e projektit fitues të një prej eventeve më të rëndësishme të artit bashkëkohor, ku vitet e

No Pic available
  • 2016-11-04

Shenja të mira nga Michael Schumacher, por

Michael Schumacher prej thuajse tre vitesh nuk është shfaqur në asnjë ekran apo të jetë publikuar një foto e tij, pas aksidentit që thuajse i mori jetën. Por miku i tij dhe ish-shefi i Formula 1 Ross Brawn thotë se ka lajme të mira. Brawn ka vizituar pilotin dhe thotë se ka shenja ink

No Pic available
  • 2016-09-19

Flet avokati i Schumacher: Është më keq nga sa tregohet!

Michale Schumacher nuk mund të ecë, madje as nuk mund të çohet në këmbë. Kështu deklaron Feliks Damm, avokati i familjes së ish-pilotit legjendar. Kohët e fundit ishte folur për përmirësime të gjermanit, por avokati i tij thotë se gjendja e Schumit është më keq nga sa tregohet.