Rezultate te kerkimit per termin: +Seancn

Total: 185
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.966Z

PS bojkoton seancn kuvendore

Grupi i Partise Socialiste nuk do të marrë sot pjesë në punimet e kuvendit. Vendimi u mor pas mbledhjes së deputetëve në selinë rozë, një javë pasi Byroja e Kuvendit përjashtoi për 15 ditë nga punimet socialistin Taulant Balla dhe i tërhoqi vëmendje Sajmir Tahirit.Ndërs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.893Z

Socialistët solidarizohen me Ballën, edhe një javë bojkot

Socialistt do t vijojn bojkotin e Parlamentit edhe seancn e nesrme plenare. Grupi i t zgjedhurve socialist sht mbledhur pas mesdite n selin roz dhe ka vendosur q pr t'u solidarizuar me Taulant Balln, deputetin e prjashtuar pr 2 jav pr fjalor t padenj, nuk do t jen prezent as seancn e t enjtes n Kuve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Mediu: Votoni heqjen e imunitetit tim

N seancn plenare t paradits s sotme ka marr fjaln edhe ish Ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu. Ai krkoi q t votohet q n seancn e sotme heqja e imunitetit t tij. Deputeti republikan deklaroi se do urdhr q ka lshuar n lidhje me Grdecin ka qne n prputhje me ligjin dhe se nuk ka shmangur asnj autoritet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.636Z

LDK e kushtzon buxhetin me Ligjin pr Prishtinn

Grupi Parlamentar i LDK-s, n mbledhjen e sotme t Kryesis s Kuvendit, ka prsritur krkesn e deputetit Sabri Hamiti tn seancn e 23 nntorit, pr procedimin e Ligjit pr Prishtinn. Madje ky grup parlamentar ka paralajmruar se do ta kushtzoj votimin e buxhetit pr vitin e ardhshm me miratimin e ktij ligji,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.477Z

Grupi i PS-së vazhdon bojkotimin e votimit të ligjeve

Mbledhja e grupit socialist dje shrbeu pr t rifreskuar vendimin e ksaj partie q t mos marr pjes n asnj votim n Parlament, edhe pse deputett angazhohen n diskutime dhe debate pr ligjet t cilat jan n proces. Ashtu si bojkotuan votimin e antarve t rinj t Gjykats s Lart, bojkot q n f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.484Z

Vendimi i GJND në fokus të të gjithë shqiptarëve Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276

Politika shqiptare dhe Televizioni Klan u fokusuan kt t enjte n shpalljen e opinionit t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis, mbi ligjshmrine e pavarsis s Kosovs. Televizioni Klan e Klan Kosova mbuluan drejprdrejt seancn e Hags. Ndrsa kamerat e TV Klan ishin n zyrat e drejtuesve m t lart t shtetit shqipta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.096Z

Balla, Topallit: Publiko rendin e ditës së të hënës

Sekretari i grupit parlamentar t PS-s, deputeti Taulant Balla, i krkoi dje kryetares s Kuvendit t Shqipris shtjet q do t prbjn rendin e dits n seancn e ardhshme t Parlamentit, q sht t hnn. Deputeti Balla iu referua Rregullores s Kuvendit dhe nenit 30, paragrafi 2, t saj ku prcakt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama