Rezultate te kerkimit per termin: +Seanca

Meta: total 1000 / total_found 19604 / time 0.009 / keyword[0] seanca / docs[0] 19604 / hits[0] 27419 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Shullazi befason në gjyq: Ja kush e dërgoi Topallin në Arabi

Seanca e ballafaqimit mes Emiljano Shullazit dhe Ylvi Beqajt, i cilësuar si dëshmitari kyç për zbardhjen e kalimit të 20% të ish-hotel Vollgës në portofolin e Emiljana Shullazit, i ka befasuar të gjithë. Ylvi e Shullazi nga deklaratat e bëra në sallën e gjyqit treguan se njiheshin mjaft

No Pic available
  • 2017-06-20

Dëshmia e Ylvi Beqajt: Më ofruan 7 mln euro të tërheq padinë ndaj Shullazit

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda po vijon dëshmia e Ylvi Beqajt. Ai deklaroi se edhe gjatë kohës që ka qenë në mbrojtje ishte kërcënuar dhe se dikush i kishte ofruar 7 milionë euro për të tërhequr padinë kundrejt Emiljano Shullazit. “Dikush më ka kërkuar të tërhiqem nga deno

Seanca për Vettingun/ Votohet në bllok lista me 27 emrat, ja kush e kundërshtuan
  • 2017-06-18

Seanca për Vettingun/ Votohet në bllok lista me 27 emrat, ja kush e kundërshtuan

Parlamenti votoi sot listën me 27 emrat e komisioneve gjatë seancës së jashtëzakonshme ku përfshihen edhe anëtarët e Kolegjit të Apelimit me zëvendësuesit e tyre. Jozefina Topalli dhe Astrit Patozi ishin të vetmit që kundërshtuan listën, duke qenë se janë dhe dy prej emrave kryesor

Rama-Topallit: Çfarë ke mbjellë po korr. Mos të shkojë mendja se unë e Luli flasim për ty!
  • 2017-06-18

Rama-Topallit: Çfarë ke mbjellë po korr. Mos të shkojë mendja se unë e Luli flasim për ty!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deputetes së PD-së Jozefina Topalli pas akuzave të saj se kandidatët par komisionet e vettingut janë të gjithë miq të tij. Rama tha se disa prej tyre nuk i njeh far, ndërsa nuk ka asnjë mik. Rama shprehu keqardhjen që Topalli e mbylli karrierën

No Pic available
  • 2017-06-17

Organet e vettingut, Sot dy seanca të jashtëzakonshme

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka thirrur sot Parlamentin në dy seanca të jashtëzakonshme. Njëherë në orën 10:00 të paradites për krijimin dhe përbërjen e komisionit ad hoc me 12 anëtarë dhe me 6 anëtarë. Gjithashtu do të votohet Gerti Bogdani si anëtari zëvendësues i Jorida Tabak

Komisioni ad hoc për Vettingun, Gerti Bogdani zëvendëson Tabakun
  • 2017-06-17

Komisioni ad hoc për Vettingun, Gerti Bogdani zëvendëson Tabakun

Deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani ka zëvendësuar Jorida Tabakun në komisionin ad hoc për Vettingun. Miratimi i Gerti Bogdanit është bërë gjatë seancës së sotme në Kuvendin e Shqipërisë, e thirrur me urgjencë nga 1/5 e deputetëve të kuvendit. Jorida Tabaku e ka pasur të

Kuvendi mblidhet sot në dy seanca të jashtëzakonshme
  • 2017-06-17

Kuvendi mblidhet sot në dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet ditën e sotme në dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë e parashikuar në orën 10.00 do të mblidhet për të zëvendësuar deputeten demokrate Jorida Tabaku nga komisioni ad-hoc për organet e Vetingut si dhe për betimin e Avokatit të Popullit, e