Rezultate te kerkimit per termin: +Sebastian +Mali

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] sebastian / docs[0] 2480 / hits[0] 3192 / keyword[1] mali / docs[1] 16169 / hits[1] 22072 /
No Pic available
  • 2017-08-22

Rreziku rus dhe turk, Austria thirrje BE-së për përshpejtimin e anëtarësimit të Ballkanit

Në një kohë që Turqia dhe Rusia po rrisin shpejt influencën e tyre në Europën juglindore, ministri austriak i Punëve të Jashtme i bën rritje Bashkimit Europian ta fusë Ballkanin në orbitën e tij. Kriza e radhës në Europë, sikundër sa e sa më parë, mund të nisë në Ballkan. BE-ja

No Pic available
  • 2016-11-14

Shqiperia do ti cele negociatat

var fbShare url httpvizionplusalshqiperia-do-ti-cele-negociatatsize smallbrbrKryeministri Edi Rama i pranishem ne Bruksel ne nje mengjes pune iniciuar nga grupi i miqve te Shqiperise ka marre sinjale pozitive mbeshtetjeje per hapjen e negociatave ne takimin e Keshillit Evropian ne mes te dhjetorit

No Pic available
  • 2016-08-03

Tryeza për demarkacionin, palët nuk heqin dorë nga qëndrimet

Ambasadori i SHBA-së mbështet demarkacionin dhe bën thirrje për miratim në Kuvend të Marrëveshjes më Malin e Zi. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri thirrje për fillimin e një procesi të ri të demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, duke kërkuar e

No Pic available
  • 2016-08-02

Demarkacioni punë e kyrer për Malin e Zi, nuk ka rinegociim

Autoritetet e Malit të Zi kanë ritheksuar se nuk do ta ri-negociojnë procesin e Demarkacionit ndërkohë që institucionet e Kosovës po vazhdojnë të kërkojnë mënyra për ta ratifikuar marrëveshjen e arritur vitin e kaluar për kufirin me Malin e Zi. Anëtari i Këshillit të politikës s

No Pic available
  • 2016-02-08

Kryediplomati austriak viziton Shqipërinë dhe Kosovën

Ministri i Jashtëm i Austrisë, Sebastian Kurz bën të ditur se ka nisur një tur vizitash në vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë këtu Shqipërinë dhe Kosovën. Në faqene tij zyrtare në rrjetin social Facebook, Kurz njofton se është nisur në një vizitë 6 ditore në vendet e Ballk

Mali i Zi dhe Bosnja e nënshkruajnë marrëveshjen për kufi, Kosova në rend
  • 2015-08-26

Mali i Zi dhe Bosnja e nënshkruajnë marrëveshjen për kufi, Kosova në rend

Mali i Zi dhe Bosnjë dhe Hercegovina sot në Vjenë kanë nënshkruar marrëveshje për kufirin e përbashkët shtetëror, që ka për bazë marrëveshjet kufitare në ish-Jugosllavi. Marrëveshja është nënshkruar nga Mi

10 vatra zjarri e 100 gezhoja 14 te ndaluar ne Lazarat
  • 2015-06-25

10 vatra zjarri e 100 gezhoja 14 te ndaluar ne Lazarat

Botuar me 24 qershor 2015 Ne Perditesimbr br 1049 Shkon ne 14 numri i te ndaluarve policia jep detaje per operacioninbr br Ka shkuar ne 14 numri i personave te ndaluar ne Lazarat Policia e Shtetit ka dhene sot nje deklarate ne lidhje me ngjarjet ne kete fshatbr br Zyrtarisht blute thone se Pol