Rezultate te kerkimit per termin: +Sebastian +Malin

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] sebastian / docs[0] 2480 / hits[0] 3192 / keyword[1] malin / docs[1] 12335 / hits[1] 16934 /
Kryeministri austriak Kurz: Të çelen negociatat me Shqipërinë
  • 2018-05-28

Kryeministri austriak Kurz: Të çelen negociatat me Shqipërinë

Kryeministri austriak Sebastian Kurz kërkon çeljen sa më shpejtë të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Duke folur për median austriake, Die Presse, Kurz thotë se kjo është e nevojshme për të shmangur konflikte në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Nëse doni ti shmangni konfli

Austria mbështet negociatat, Rama udhëton të mërkurën drejt Vjenës
  • 2018-05-28

Austria mbështet negociatat, Rama udhëton të mërkurën drejt Vjenës

Rama pret Kurz gjatë një vizite të këtij të fundit në Tiranë Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë ditën e martë drejt Vjenës për tu takuar me homologun austriak, Sebastian Kurz. Austria është një prej vendeve që ka folur më qartë sa i përket hapjes së negociatave të anëtarës

Gjermania dhe Anglia kualifikohen në Rusi 2018
  • 2017-10-06

Gjermania dhe Anglia kualifikohen në Rusi 2018

Gjermania dhe Anglia i bashkohen Belgjikës, duke e ngjitur kështu në tre numrin e përfaqësueseve të kualifikuara nga Kontinenti i Vjetër, për në botërorin e ardhshëm. Pak a shumë pritej nga të gjithë dhe cështja e kualifikimit për këto dy vende për në fazën finale të Rusi 2018 t

No Pic available
  • 2017-08-22

Rreziku rus dhe turk, Austria thirrje BE-së për përshpejtimin e anëtarësimit të Ballkanit

Në një kohë që Turqia dhe Rusia po rrisin shpejt influencën e tyre në Europën juglindore, ministri austriak i Punëve të Jashtme i bën rritje Bashkimit Europian ta fusë Ballkanin në orbitën e tij. Kriza e radhës në Europë, sikundër sa e sa më parë, mund të nisë në Ballkan. BE-ja

No Pic available
  • 2017-08-22

Shtypi gjerman: Lojërat në Ballkan dhe Ballkani si lodër

Shtypi gjermanofolës për tendosjet në raportet mes Beogradit dhe Shkupit. “Serbia ka ashpërsuar raportet me Maqedoninë”. “Me tërheqjen e diplomatëve të saj nga Shkupi, Serbia i ka acaruar shumë raportet me vendin fqinj Maqedoninë dhe ka shkaktuar një krizë të thellë m

No Pic available
  • 2016-08-03

Tryeza për demarkacionin, palët nuk heqin dorë nga qëndrimet

Ambasadori i SHBA-së mbështet demarkacionin dhe bën thirrje për miratim në Kuvend të Marrëveshjes më Malin e Zi. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri thirrje për fillimin e një procesi të ri të demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, duke kërkuar e

No Pic available
  • 2016-08-02

Demarkacioni punë e kyrer për Malin e Zi, nuk ka rinegociim

Autoritetet e Malit të Zi kanë ritheksuar se nuk do ta ri-negociojnë procesin e Demarkacionit ndërkohë që institucionet e Kosovës po vazhdojnë të kërkojnë mënyra për ta ratifikuar marrëveshjen e arritur vitin e kaluar për kufirin me Malin e Zi. Anëtari i Këshillit të politikës s