Rezultate te kerkimit per termin: +Sebastian +Malit

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] sebastian / docs[0] 2480 / hits[0] 3192 / keyword[1] malit / docs[1] 15902 / hits[1] 24364 /
Samiti i Sofjes, BE nuk dorëzohet para politikës tregtare të Trumpit
  • 2018-05-17

Samiti i Sofjes, BE nuk dorëzohet para politikës tregtare të Trumpit

Presidenti francez, Emmanuel Macron bëri të qartë në samitin e BE-së në Sofje, se doganat ndëshkuese “duhet të bien pa limit dhe pa kushte”. “Këtu kemi një qëndrim të përbashkët”, tha kancelarja gjermane, Angela Merkel. “Ne duam përjashtim pa afat.”

No Pic available
  • 2017-07-16

Austria dhe Gjermania krkojn ndihma t BE-s pr Ballkanin Perndimor

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak Van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

No Pic available
  • 2017-07-15

Gjermania dhe Austria në një zë: BE të ndihmojë më shumë Ballkanin

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

No Pic available
  • 2016-08-03

Tryeza për demarkacionin, palët nuk heqin dorë nga qëndrimet

Ambasadori i SHBA-së mbështet demarkacionin dhe bën thirrje për miratim në Kuvend të Marrëveshjes më Malin e Zi. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri thirrje për fillimin e një procesi të ri të demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, duke kërkuar e

No Pic available
  • 2016-08-02

Demarkacioni punë e kyrer për Malin e Zi, nuk ka rinegociim

Autoritetet e Malit të Zi kanë ritheksuar se nuk do ta ri-negociojnë procesin e Demarkacionit ndërkohë që institucionet e Kosovës po vazhdojnë të kërkojnë mënyra për ta ratifikuar marrëveshjen e arritur vitin e kaluar për kufirin me Malin e Zi. Anëtari i Këshillit të politikës s

Shpejt të mbyllim kufijtë se kështu shpëtuam?
  • 2016-02-25

Shpejt të mbyllim kufijtë se kështu shpëtuam?

Nga Bernd Riegert Konferenca e Ballkanit në Vjenë, e cila u mbajt pa zinxhirin e parë dhe as të fundit të itinerarit ballkanik në Vjenë, pra pa Greqinë dhe Gjermaninë, tregon para së gjithash: BE ka dështuar në krizën e refugjatëve. Çdo shtet i BE-së mendon vetëm për interesat v

UEFA e shpall “mbret” të shtyllave Cikalleshin
  • 2015-10-29

UEFA e shpall “mbret” të shtyllave Cikalleshin

UEFA vazhdon të zbulojë statistika të ndeshjeve kualifikuese të Euro 2016, që në vitin e ardhshëm do të mbahet në Francë. Për herë të parë në histori, pjesë e këtij kompeticioni të madh të futbollit, do t&