Rezultate te kerkimit per termin: +Sebastian +Vettel

Total: 882
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.531Z

Sebastian Vettel kampion i Formula 1

Sebastian Vettel ka fituar titullin kampion Bote ne Formula duke hyre ne te njejten kohe ne ka hyre histori si piloti me i ri qe triumfon ne kete sport. 23 vjecari i skuderise Red Bull mbylli ne menyren me te mire sezonin duke fituar Cmimin e Madh te Dubait. Ne cirkuitin spektakolar te Abu Dhabi Vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.882Z

Formula 1, Sebastian Vettel triumfon në Bahrein

Gazeta ShqipSebastian Vettel ishte i pakapshëm në shkretërirë, duke regjistruar në mënyrë spektakolare fitoren e dytë të sezonit, në garën e Bahreinit. I nisur i dyti, kampioni i trefishtë i botës u parakalua në nisje nga Alonso, por brenda pesë xhirosh arriti të kalonte spanjollin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.098Z

Sebastian Vettel, pole në Kina GP

www.albania-sport.com - Sebastian Vettel do të startojë nga pole position në “Chinese Grand Prix” në Shangai të Kinës. Shoku i tij te skuderia Red Bull, Mark Webber, i dyti, do të kompletojë linjën e parë grilën e nisjes. Kjo është hera e tretë që gjermani Vettel fiton pole po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.931Z

I jashtezakonshmi Portret i kampionit Sebastian Vettel

Ne 2011-n Formula 1 pati disa ndryshime te rendesishme Para se gjithash pjesa e prapme e levizshme e makines dhe kthimi te sistemi i energjise se frenimit KERS bene qe te kishte me shume manovra parakalimi. E megjithate lufta per titullin e kampionit boteror nuk ishte interesante sepse ne krye Se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.043Z

Formula1, Sebastian Vettel fiton në Suzuka

Piloti, Sebastian Vettel, fitoi Grand Prix në Suzuka të Japonisë, duke i mbajtur të gjalla shpresat për fitimin e titullit kampion në Formula 1. Kjo ishte fitorja e tretë sezonale për gjermanin 22-vjeçar. Jarno Trulli (Toyota) dhe Lewis Hamilton (McLaren) u ngjitën në podium duke n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.744Z

Sebastian Vettel fiton ne GP Japoni

Sebastian Vettel fitoi Grand Prix ne Japoni me shokun e tij te skuderise Red Bull ne vendin e dyte Mark Webber ky i fundit tashme kryeson me 14 pike renditjen boterore te Formula 1. Gjermani Vettel i cili e nisi garen nga pole positon e mbylli garen 0.9 sekonda pas shokut te tij australian nderko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.630Z

Kampioni është Sebastian Vettel

Sebastian Vettel e ka mbrojtur titullin në Formula 1. Vozitësi i Red Bullit u rendit vetëm i gjashti në garën për Çmimin e madh të Brazilit, por kjo mjaftoi që Vettel të jetë përsëri kampion. Fernando Alonso, zuri vendin e dytë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama