Rezultate te kerkimit per termin: +Sebastiani

Meta: total 58 / total_found 58 / time 0.000 / keyword[0] sebastiani / docs[0] 58 / hits[0] 85 /
Ronaldo kthehet me tregolësh, Reali shkatërron 5-2 Sociedadin
  • 2018-02-11

Ronaldo kthehet me tregolësh, Reali shkatërron 5-2 Sociedadin

Realit të Madridit i mjaftoi pjesa e parë për të mposhtur Real Sociedadin në Santiago Bernabeu, pasi 4 nga 5 golat e skuadrës së Zidane në fitoren 5-2 u shënuan në këtë fraksion. Los Blancos e nisën furishëm sfidën, duke e hipotekuar prakisht fitoren ende pa u mbyllur 45 minutat e par

Shekspiri, një premierë shqiptare nga Justin Anderson
  • 2017-12-07

Shekspiri, një premierë shqiptare nga Justin Anderson

Teatri Metropol çel këtë fillim dimri premierën absolute Nata e Dymbëdhjetë të Uilliam Shekspir. Kjo komedi, e cilësuar si nga veprat më të mira të Shekspirit, ngjarjet e së cilës zhvillohen në Iliri, vihet në skenë nga regjisori amerikan Justin Anderson, i cili ka një eksperiencë

Pescara konfirmon ofertat për Memushajn
  • 2017-07-21

Pescara konfirmon ofertat për Memushajn

Vazhdon te Pescara në Serinë B, do të rikthehet të luajë në elitën e futbollit italian, apo ndoshta do të zgjedhë të provojë aventurën në një tjetër ligë europiane. E ardhmja e Ledian Memushajt mbetet mister, ndërsa presidenti i Pescarës, Sebastiani deklaroi se të gjitha vendimet

Georg Trakl në gjuhën e Arb Elos
  • 2017-04-11

Georg Trakl në gjuhën e Arb Elos

Lindita Komani Ardhja e Georg Traklit në gjuhën shqipe mund të ishte një festë letrare për tu mbajtur mend. Një festë në të cilën autori bëhet i pranishëm nga bota e përtejme dhe përkthyesi Arb Elo nga pas murit të ngritur në kufirin e anonimitetit të zgjedhur me dëshirë prej vit

No Pic available
  • 2016-12-31

Arrestohet gruaja që dhunoi bashkëshortin, por

Një 33-vjeçare nga një fshat i Kavajës u arrestua nga policia për keqtrajtim fizik të bashkëjetuesit të saj, për të cilin u lëshua urdhëri i mbrojtjes. Sipas policisë, në 3 vjet bashkëjetesë, si dhunuesja ashtu dhe i dhunuari kanë qenë të dënuar për veprën penale dhunë në fam

Rei Manaj kthehet te Interi në janar?
  • 2016-12-16

Rei Manaj kthehet te Interi në janar?

Mund të përfundojë pas vetëm 6 muajsh aventura e Rei Manajt te Peskara. Edhe pse drejtuesit e klubit abrucez e mohojnë dicka të tillë sa herë që u jepet rasti, sipas mediave italiane dhe më konkretisht faqes së specializuar Tuttomercattoweb, gjasat më të mëdha janë që 19-vjecari shqi

Akord Memushaj-Peskara, firma kthen kapitenin në flamur
  • 2016-07-30

Akord Memushaj-Peskara, firma kthen kapitenin në flamur

Ledian Memushaj ka gjetur më në fund akordin me drejtuesit e Peskarës dhe ka firmosur rinovimin deri në vitin 2020 me klubin që i ka besuar shirtin e kapitenit. Mesfushori i përfaqësueses shqiptare luan prej dy vitesh me këtë klub dhe është kthyer shumë shpejt në një prej idhujve t