Rezultate te kerkimit per termin: +Sebastianit

Meta: total 46 / total_found 46 / time 0.000 / keyword[0] sebastianit / docs[0] 46 / hits[0] 51 /
Spanja duhet zbuluar, gjashtë plazhe për tre dete (Foto)
  • 2018-07-19

Spanja duhet zbuluar, gjashtë plazhe për tre dete (Foto)

Nga Atlantiku në Detin Cantabrian: nuk është vetëm Mesdheu për pushime Iberike Spanja e zhytjeve nuk përfundon në bregdetin e mrekullueshëm jugor dhe Balear: mrekulli të tjera ju presin në mesin e plazheve vullkanike të ishujve Canary, shtrirjen e madhe të rërës me pamje nga Atlantiku

No Pic available
  • 2018-04-21

Në Paris 12 vjet më parë me Ornela Vorpsin

Luan Rama Të përshkosh me biçikletë mes për mes Parisin në kohë të bukur është e këndëshme, por jo në kohë me erë dhe kur piklon. Duhet të kaloj buzë Senës, të lë anash Musée dOrsay dhe Louvre, të zbres bregun krah Conciergèrie apo ish burgut të kohës së Revolucionit Franc

ZHDUKJA E EROTIZMIT
  • 2017-12-08

ZHDUKJA E EROTIZMIT

Mario Vargas Llosa Ka shumë forma për të përcaktuar erotizmin, por ndoshta kryesorja është ta quash si çshtazërimi i dashurisë fizike; gjatë kohës dhe falë progresit të lirisë e të influencës së kulturës dhe arteve në jetën private, shndërrimi i saj nga një kënaqësi e thjesht

No Pic available
  • 2017-09-26

Shuhet përkthyesi i Toman Mann-it në shqip

  Përkthyesi i mirënjohur i gjuhës gjermane Afrim Koçi u nda nga jeta në moshën 79- vjeçare duke lënë pas një kontribut të jashtëzakonshëm në fushën e përkthimit. Përkthyes dhe redaktor, Afrim Koçi, për rreth 45 vjet ka sjellë mjeshtërisht në gjuhën shqipe emrat më në

No Pic available
  • 2017-04-08

ETA nis çarmatosjen, përfundon kryengritja e fundit e mbetur në Europë

Grupi militant bask Eta ka filluar procesin e dorëzimit të armëve të mbetura, duke i dhënë formalisht fund, kryengritjes së fundit të mbetur në Europë. Në një ceremoni në qytetin jugor francez të Bayonne, një inventar armësh dhe vendndodhjet e tyre ju kalua autoriteteve gjyqësore. E

Ksabi Alonso i jep fund futbollit, tërhiqet në fund të sezonit
  • 2017-03-09

Ksabi Alonso i jep fund futbollit, tërhiqet në fund të sezonit

E kam jetuar, e kam dashuruar, por po vjen momenti për ti dhënë lamtumirën kësaj loje kaq të bukur. Me këto fjalë Ksabi Alonso mesfushori spanjoll i Bayern Munich ka komunikuar tërheqjen e tij nga futbolli i luajtur në fund të këtij sezoni. Në moshën 35-vjecare, Alonso ka vendosur të

Shqiptarja qe lufton per titullin kampion ne eki
  • 2016-02-22

Shqiptarja qe lufton per titullin kampion ne eki

Ne eki me date 5 mars luhet nje ndeshje e vecante Perballe dy boksiere femra per titullin e ketij vendi Por ate qe nuk e dine shume njerez eshte se njera prej kampioneve te boksit qe do te luaje per titullin eshte shqiptare Quhet Fabiana Bytyqi dhe do te ndeshet me bullgaren Teodora Bacheva per titu