Rezultate te kerkimit per termin: +Sebino +Plaku

Meta: total 392 / total_found 392 / time 0.000 / keyword[0] sebino / docs[0] 452 / hits[0] 614 / keyword[1] plaku / docs[1] 3266 / hits[1] 5254 /
Dhunë në Kamëz, tifozët godasin gjyqtarin për një 11-metërsh! (Foto)
  • 2019-03-03

Dhunë në Kamëz, tifozët godasin gjyqtarin për një 11-metërsh! (Foto)

Mbyllet në mënyrën më të shëmtuar të mundshme sfida Kamza-Laçi. Një penallti e akorduar nga gjyqtari Eldorjan Hamiti për një faull të portierit Ilir Avdyli dhe e kthyer në gol në minutën e 6-të shtesë nga Bojan Najdenov jo vetëm që i hoqi fitoren nga duart Kamzës, që do të isht

Skënderbeu merr përkohësisht kreun, Kamza qan rastet e humbura
  • 2018-10-21

Skënderbeu merr përkohësisht kreun, Kamza qan rastet e humbura

Skënderbeu ka mbyllur me fitore fazën e parë të kampionatit, teksa ka mposhtur Kamzën me rezultatin 2-0 dhe të paktën për disa orë, ka marrë kreun e renditjes me 20 pikë. Korçarët e nisën mjaft mirë sfidën dhe gjetën golin e avantazhit që në minutën e 12, kur Vangjeli nisi me nj

Tirana ngec te shtylla, Plaku luan dhe i jep fitoren Kamzës
  • 2018-08-18

Tirana ngec te shtylla, Plaku luan dhe i jep fitoren Kamzës

Rikthimi në Superiore nuk ishte siç e prisnin tifozët e Tiranës, pasi bardheblutë ngecën te shtylla dhe u mposhtën në derbin e vogël të kryeqytetit nga Kamza e Bledar Devollit. Sebino Plaku i federuar në kohë rekord, pasi vetëm dy ditë më parë u aktivizua për pak minuta me Kukësin

No Pic available
  • 2018-07-26

Kukësi mban gjallë ëndrrën Champions, barazon me Qarabagun e Agollit

Përfundoi në barazim pa gola takimi i parë i raundit të dytë kualifikues mes Kukësit dhe Qarabagut, që u zhvilllua në stadiumin Loro Boriçi të Shkodrës. Verilindorët nuk merituan më shumë në këtë përballje ndaj ekipit të Ansi Agollit, por e mbajtën të hapur çështjen e kualifik

Vllaznia zhytet në zonën e ftohtë, Plaku nderon Kamzën
  • 2018-04-21

Vllaznia zhytet në zonën e ftohtë, Plaku nderon Kamzën

Pas humbjes në Durrës ndaj Teutës, Vllaznia zhgënjeu sërish, këtë herë në Loro Boriçi, duke rrezikuar tashmë më shumë se kurrë mbijetesën, pasi u mposht nga Luftëtari me rezultatin 0-2. Ndryshe nga sa pritej, skuadra e Gjokës nuk u shfaq aspak kërkuese, teksa Hasan Lika e kishte st

Këpuca e Artë e Superiores, garë e ethshme mes 3 bomberave
  • 2018-03-11

Këpuca e Artë e Superiores, garë e ethshme mes 3 bomberave

Nëse gara për vendin e parë në tabelën e klasifikimit duket si diçka e mbyllur nuk mund te thuhet e njëjta gjë për Këpucën e Artë. Largimi i sulmuesit Elis Bakaj nga Kukësi drejt kampionatit bjellorus ka sjellë efektet e para, edhe pse në fakt sinjalet ishin dhënë javë më përpara

Kategoria Superiore Skënderbeu fiton duelin e ekstremeve
  • 2017-12-16

Kategoria Superiore Skënderbeu fiton duelin e ekstremeve

Pasi pësoi humbjen e parë sezonale në Laç, javën e kaluar, Skënderbeu u rikthye te fitorja në duelin mes 2 ekstremeve të tabelës së renditjes. Skuadra e Dajës gjeti golin që në minutën e 3-të, me anë të James, që shfrytëzoi mjaft mirë një pasim të Sowe dhe me finte e dërgoi to