Rezultate te kerkimit per termin: +Sebino +Plakut

Meta: total 121 / total_found 121 / time 0.000 / keyword[0] sebino / docs[0] 452 / hits[0] 614 / keyword[1] plakut / docs[1] 1005 / hits[1] 1300 /
No Pic available
  • 2018-11-24

Gjoka te Kamza: Do të shihni një ekip tjetër

Fati është treguar ironik me trajnerin kryeqytetas, Ernest Gjoka. Debutimin në krye të Kamzës në Kategorinë Superiore do ta bëjë ndaj ish-skuadrës së tij, Kukësit, me të cilën ka fituar trofeun e rëndësishëm të karrierës, titullin kampion. Emocionet si ish: Çdo ndeshje ka vështi

Skënderbeu merr përkohësisht kreun, Kamza qan rastet e humbura
  • 2018-10-21

Skënderbeu merr përkohësisht kreun, Kamza qan rastet e humbura

Skënderbeu ka mbyllur me fitore fazën e parë të kampionatit, teksa ka mposhtur Kamzën me rezultatin 2-0 dhe të paktën për disa orë, ka marrë kreun e renditjes me 20 pikë. Korçarët e nisën mjaft mirë sfidën dhe gjetën golin e avantazhit që në minutën e 12, kur Vangjeli nisi me nj

Skënderbeu fiton në Gjirokastër, Kamza dhe Flamurtari ndajnë pikët
  • 2018-10-07

Skënderbeu fiton në Gjirokastër, Kamza dhe Flamurtari ndajnë pikët

Skënderbeu nuk ndalet më, fiton 0-2 në Gjirokastër dhe kap përkohësisht kreun e renditjes në pritje të supersfidës së javës Kukësi-Partizani. Bardhekuqtë e Shehit ishin shumë të fortë për Luftëtarin e Gentian Mezanit që këtë herë u dorëzua në shtëpi. Edhe pse zhvilloi një p

Kukësi, ndaj Torpedos kërkohet një mrekulli
  • 2018-08-15

Kukësi, ndaj Torpedos kërkohet një mrekulli

Humbja 5-2 në Tbilisi ndaj Torpedo Kutaisit nuk tremb Kukësin që në Elbasan Arena kërkon mrekullinë. Nënkampionët e vendit kanë njohuritë maksimale për kundërshtarin dhe nga ajo që u pa në 90 minutëshin e parë lë shpresa për një përmbysje. Verilindorët mund të frymëzohen nga

Kategoria Superiore Skënderbeu fiton duelin e ekstremeve
  • 2017-12-16

Kategoria Superiore Skënderbeu fiton duelin e ekstremeve

Pasi pësoi humbjen e parë sezonale në Laç, javën e kaluar, Skënderbeu u rikthye te fitorja në duelin mes 2 ekstremeve të tabelës së renditjes. Skuadra e Dajës gjeti golin që në minutën e 3-të, me anë të James, që shfrytëzoi mjaft mirë një pasim të Sowe dhe me finte e dërgoi to

Partizani kapitullon në Laç, Starova e nis me humbje, Plaku nuk i mjafton Kamzës, Kukësi i vjedh 1 pikë
  • 2017-11-16

Partizani kapitullon në Laç, Starova e nis me humbje, Plaku nuk i mjafton Kamzës, Kukësi i vjedh 1 pikë

Partizani prek fundin në Laç. As rikthimi në stol i Sulejman Starovës nuk solli ndryshimin te të kuqtë, të cilët pësuan humbjen e 3-t radhazi në kampionat pasi u mposhtën sërish nga Laçi këtë herë me rezultatin 1-0 në javën e parë të fazës së dytë. Debutim me humbje për Staro

Plaku ndëshkon Laçin, Kamza ngjitet e 4-ta
  • 2017-10-30

Plaku ndëshkon Laçin, Kamza ngjitet e 4-ta

Goli i parë sezonal i Sebino Plakut i mjaftoi Kamzës për të marrë fitoren e 2-të në transfertë dhe për tu konfirmuar si një nga skuadrat surprizë të këtij sezoni. Në Laç në një ndeshje që prodhoi shumë tension vendosi gjithçka një gol i Sebino Plakut me Kamzën që mposhti 1-0