Rezultate te kerkimit per termin: +Seitit

Total: 50
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.953Z

Prokuroria dhe Ministria, përplasje për ekstradimin e Seitit

Një ditë pas ekstradimit të Nezar Seiti drejt Italisë, ka reaguar Prokuroria e Përgjithshme. Zyra e shtypit e Prokurores së Përgjithshme të perkohshme ka njoftuar se do të nisin verifikimet mbi procedurat e ndjekura për ekstradimin e Seitit, i njohur ndryshe edhe si financieri i grupit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.020Z

Ekstradimi i Nezar Seitit, ministri italian: Vlen për një hetim të rëndësishëm

Ekstradimi i financierit të Habilajve, Nezar Seitit ka sjellë sot një reagim të ministrit italian të Drejtësisë, Andrea Orlando. Orlando falënderon autoritetet shqiptare për angazhimin që treguan në çështjen e ekstradimit të Seitit, pas kërkesës së autoriteteve italiane. Sipas minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.021Z

Ekstradimi i Nezar Seitit, Basha: Shteti rrëmbeu dëshmitarin kyç

Kryetari i Partisë Demokratike. Lulzim Basha ka shfrytëzuar 20 minutat e pushimit të kërkuar nga PS, për të dalë në një deklaratë për mediat jashtë sallës së Kuvendit. Ai sqaroi incidentin, që solli përjashtimin e deputetit demokrat, Edmond Spaho, duke thënë se u zbatua rregullorja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.020Z

Ekstradimi i Seitit, PD thërret në interpelancë ministren Gjonaj

Partia Demokratike ka vendosur të thërrasë në një interpelancë urgjente ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj për ekstradimin e Nezar Seitit. Në një dalje për mediat nga selia blu, deputeti Enkelejd Alibaj tha se Nezar Seiti u rrëmbye nga shteti ditën kur do tregonte gjithçka për Tah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.963Z

Ekstradimi i Nezar Seitit, LSI: Skandaloze, shteti iu kundërvu drejtësisë

Mesditën e sotme është mbledhur grupi parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe një nga temat e nxehta të diskutuara ka qenë vendimi për ekstradimin e financierit të Habilajve, Nezar Seitit drejt Italisë. Nënkryetari i LSI, Luan Rama e konsideroi vendimin për Seitin si një ska

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.098Z

Ekstradimi i Seitit, Alibeaj: Te 313-ta ka një qeli bosh! Gjonaj: Zbatova ligjin

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e thirrur në interpelancë nga Partia Demokratike gjatë seancës së sotme plenare lidhur me ekstradimin e Nazer Seitit u shpreh se kërkesa e PD është e nisur nga një motiv i mirëfilltë politik ndërsa ka shtuar se për rastin në fjalë ka zbatuar vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.021Z

Balla flet për ekstradimin e Seitit, deputetet e LSI e pengojnë

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur për mediat jashtë sallës së Kuvendit, pas përfundimit të seancës plenare. Duke iu referuar ekstradimit të Nezar Seitit drejt Italisë, Balla tha se opozita do të kishte vepruar po njësoj edhe nëse vendimi do të ishte i tillë që f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama