Rezultate te kerkimit per termin: +Sejdin +Strazimiri

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.550Z

Bulqize, Myftinia ofron xhamine per strehim

Bulqize- Mengjesi i djeshem i ka gjetur 56 banoret e pallatit qe rrezikon shembjen ne Bulqize, nen qiell te hapur. Femijet dhe grate e kane kaluar naten ne godinen e kopshtit dhe te cerdhes se qytetit, nderkohe qe bashkia dhe kryetari i saj Roland Keta jane interesuar per furnizimin me ushqime ne ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.083Z

DEKRET PËR LEJIM LËNIE TË SHTETËSISË SHQIPTARE NR. 5741.

D E K R E T PËR LEJIM LËNIE TË SHTETËSISË SHQIPTARE Në mbështetje të nenit 92, pika “c”, të Kushtetutës, të neneve 15, 19 dhe 20 të ligjit nr. 8389, datë 05.08.1998, “Për shtetësinë shqiptare”, bazuar edhe në propozimin e Ministrit të Brendshëm, D E K R E T O J Neni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.154Z

Kurban Bajrami në Shqipëri. Ritet fetare kryhen në të gjitha xhamitë e vendit

Në kuadër të festës së Kurban Bajramit gjatë ditës së djeshme dhe të sotme është festuar me madhështinë e duhur ceremonia e therjes së Kurban Bajramit. Kështu që në trevën e Bulqizës pranë Teqeve gjatë pasdites së djeshme janë grumbulluar me qindra banorë, besimtarë të mosh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.692Z

Bulqizë, banorët e pastrehë 1 muaj në xhaminë e qytetit

 BULQIZE/ HASAN PASHAXhamia e Bulqizës strehon banorët e evakuuar nga pallati që rrezikon shembjen në këtë qytet. Për 1 muaj, 14 dhoma të konviktit të xhamisë do të shërbejnë si strehë për 56 banorët, me kusht që ata të mos cenojnë asnjë nga rregullat e besimit mysliman. Myf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.844Z

Bulqize te falesh ne xhamine e sekuestruar...

shte ora 1130. Bardhyli nje i ri tek te 28-at hyn ne xhamine qe ka frekuentuar prej me se nje dekade heq kepucet kalon me kujdes ne sixhadete e shtruara per faljen e dites dhe me pastaj kryen te gjitha ritet e faljes i pashqetesuar edhe nga prezenca e nje gazetari. Kete pune e ben pese here ne dite.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.545Z

Tiranë-Durrës, 3000 familjet që do të marrin tapi

LISTA EMERORE PER KALIM PRONESIE KOMUNA PASKUQAN, QARKU TIRANE ZONA KADASTRALE 2884, BLLOKU NR 1 Nr. Emri Atësia Mbiemri 1 2 3 1 REFAT JEMIN PUCI 2 KUJTIM FEMI MALLKASI 3 SHKELQIM FAIK MALLKASI 4 MAKSUT JEMIN PUCI 5 SINAN XHELAL SKARA 6 FERIT HAMIT SULEMANI 7 STAVER GJERGJ LLESHAJ 8 VLADIMIR SAFET

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.354Z

Legalizimet në Fier, Gjirokastër, Tiranë, Vlorë, Berat, Dibër, Durrës, Elbasan

Këshilli i Ministrave miratoi dje mijëra ndërtime informale të cilat do të nisin procesin final të legalizimit të tyre. Njëkohësisht, dje, kreu i ALUIZNI-t, Shaban Memia, ndau lejet e legalizimit të Gjirokastrës dhe në Bashkinë e Sarandës. Qeveria miratoi 402 parcela ndërtimore inform

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama