Rezultate te kerkimit per termin: +Sejkos

Meta: total 184 / total_found 184 / time 0.000 / keyword[0] sejkos / docs[0] 184 / hits[0] 355 /
Reforma ne drejtesi dhe ndikimi i saj ne ekonomine e Shqiperise
  • 2016-10-04

Reforma ne drejtesi dhe ndikimi i saj ne ekonomine e Shqiperise

Nga Edison Kuranibr br Reforma ne drejtesi qe eshte kthyer ne ceshtje dite prej disa vitesh ne Shqiperi ende nuk ka nisur Por ligjet qe i hapin rrugen procesit kane nisur te miratohen ne Parlamentbr br Tani pritet qe furtuna mbi sistemin e kalbur te drejtesise shqiptare te prodhoje ne spastrim q

No Pic available
  • 2016-09-30

Unë jam çam, unë jam europian

Nga Shpëtim Idrizi Unë jam shqiptar i Çamërisë. Kjo është e para fjali që dje më erdhi ndër mend për ta thënë këtu para jush. Fjalia e dytë ishte: Unë jam shqiptar i Çamërisë dhe jam europian. Kjo fjali e dytë, e thjeshtë, fjali dëftore më erdhi vetvetiu, pasi mësova përgji

Një dëshmi e rrallë për një ngjarje botërore: Hrushovi donte ta eliminonte Enver Hoxhën
  • 2016-09-18

Një dëshmi e rrallë për një ngjarje botërore: Hrushovi donte ta eliminonte Enver Hoxhën

Një dëshmi e rrallë për një ngjarje botërore Edhe pas afro 60 vjetësh, mbledhja e 81 partive komuniste në Moskë vazhdon të zgjojë interes në shumë aspekte. Ajo mbledhje ishte me rëndësi botërore. Po të vërtetat e asaj mbledhjeje nuk janë thënë ende plotësisht. Komunistët sundo

Drama shqiptaro-ruse: Hrushovi donte ta eliminonte Enver Hoxhën
  • 2016-09-18

Drama shqiptaro-ruse: Hrushovi donte ta eliminonte Enver Hoxhën

Një dëshmi e rrallë për një ngjarje botërore Edhe pas afro 60 vjetësh, mbledhja e 81 partive komuniste në Moskë vazhdon të zgjojë interes në shumë aspekte. Ajo mbledhje ishte me rëndësi botërore. Po të vërtetat e asaj mbledhjeje nuk janë thënë ende plotësisht. Komunistët su

No Pic available
  • 2016-09-05

Siguria ushqimore i besohet Dritan Sejkos, prezantohet nga Panariti

Në ambientet e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, u prezantua sot drejtori i ri, i sapoemëruar në këtë detyrë nga Kryeministri Edi Rama. Ai është Dritan Sejko, i cili deri tani mbante postin e Zëvendësdrejtorit të Hipotekës Tiranë. Sejko zëvendësoi në këtë detyrë Z.Isuf Shehu, i

Prezantohet drejtori i ri i AKU-së, Dritan Sejko
  • 2016-09-05

Prezantohet drejtori i ri i AKU-së, Dritan Sejko

Në ambientet e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit u prezantua sot drejtori i ri, i sapoemëruar në këtë detyrë nga kryeministri Edi Rama. Ai është Dritan Sejko, i cili deri tani mbante postin e zëvendësdrejtorit të Hipotekës Tiranë. Sejko zëvendësoi në këtë detyrë Isuf Shehun, i ci

DokuFest/ Mes 238 filmash nga gjithë bota, Shqipëria në garën me 5 filma
  • 2016-07-30

DokuFest/ Mes 238 filmash nga gjithë bota, Shqipëria në garën me 5 filma

Problemi i korrupsionit është fija lidhëse e rreth 240 filmave që do të shfaqen në skenën e Prizrenit. Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar, DokuFest, ka publikuar tashmë programin e edicionit të 15-të, i cili do të mbahet nga 5 deri më 13 gusht në qytetin e