Rezultate te kerkimit per termin: +Sekiraq

Meta: total 48 / total_found 48 / time 0.000 / keyword[0] sekiraq / docs[0] 48 / hits[0] 77 /
No Pic available
  • 2017-07-06

Dosja e EULEX-it për Trazirat e Marsit 2004, urdhra nga struktura të larta të UÇK-së!

Prokurori italian Danilo Cecareli pretendon se ka rënë në gjurmë mënyrës se si u organizuan trazirat e marsit 2004 e po ashtu disa prej vrasjeve misterioze që u kryen në atëkohë. Duke përdorur dëshmitarë dhe analizuar provat e mbledhura nga UNMIK-u, prokurori Italian është vënë së

No Pic available
  • 2016-09-14

Togeri i FSKsë lirohet nga akuzat për abuzim seksual të një të miture në SHBA

Pjesëtari i Forcës së Sigurisë së Kosovës, togeri Ismail Sekiraqa, i cili në qershorin e këtij viti ishte arrestuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nën dyshimin për abuzim seksual me të një të mitur, është shpallur i pafajshëm nga një gjykatë amerikane dhe është liruar nga

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

No Pic available
  • 2016-05-04

Arrestohet bashkëshorti i këngëtares Arta Bajrami

Xhemajl Xhimi Sekiraqa, tashmë i njohur si burri i këngëtares së njohur kosovare, Arta Bajramit, është arrestuar para pak ditësh. Gazeta Blic nga burime brenda Policisë së Kosovës kanë bërë të ditur se Xhemjal Xhimi Sekiraqa, që është i afërm i Enver Sekiraqës, është arrestuar n

Gjithçka që ndodhi në gjykatat e Kosovës në 2015-ën
  • 2016-01-03

Gjithçka që ndodhi në gjykatat e Kosovës në 2015-ën

Megjithatë gjyqësori gjatë vitit që e lamë pas ishte në kërkim të fitimit të besimit të qytetarëve, pasi gjykimet e pakta të “peshqve të mëdhenj” zvarritja e proceseve gjyqësore, përfundimi i disa rasteve t&e

VIDEO EKSKLUZIVE: Kamioni i zhavorrit transporton drogë
  • 2015-12-26

VIDEO EKSKLUZIVE: Kamioni i zhavorrit transporton drogë

Detajet e intervistës me të dyshuarit për trafik të drogës kanë qenë tema e reportazhit të rubrikës “Policia” të transmetuar në emisionin “Drejtësia në Kosovë”. Shoferi i kamionit të mbushur me zhavorr

Garë për ese për të rinjtë e Kosovës
  • 2015-12-20

Garë për ese për të rinjtë e Kosovës

Të rinjtë e Kosovës nga 18 deri 29 vjeç do të mund të marrin pjesë bashkë me moshatarët e tyre nga rajoni në garën për shkrimin e një eseje me temën " Të rinjtë nga Evropa Juglindore për prosperitet të rajonit", e cila është organizuar nga Asambleja Parlamentare e Procesit të B