Rezultate te kerkimit per termin: +Sekiraqa

Meta: total 79 / total_found 79 / time 0.000 / keyword[0] sekiraqa / docs[0] 79 / hits[0] 235 /
No Pic available
  • 2017-08-08

Policia e Kosovës arreston 5 serbë dhe 6 rusë

Njëmbëdhjetë persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës, gjatë ditës së martë. Siç bëhet e ditur në komunikatën e Policisë të lëshuar për media, arrestimi i tyre është bërë për shkak të kalimit te paligjshëm të kufirit. Njoftimi i plotë i policisë së Kosovës Policia e

No Pic available
  • 2016-09-14

Togeri i FSKsë lirohet nga akuzat për abuzim seksual të një të miture në SHBA

Pjesëtari i Forcës së Sigurisë së Kosovës, togeri Ismail Sekiraqa, i cili në qershorin e këtij viti ishte arrestuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nën dyshimin për abuzim seksual me të një të mitur, është shpallur i pafajshëm nga një gjykatë amerikane dhe është liruar nga

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

No Pic available
  • 2016-06-22

Arrestohet togeri i FSKsë në Amerikë akuzohet se abuzoi me një të mitur

Një pjesëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës është arrestuar në Amerikë nën dyshimin për abuzim seksual me një të mitur. Po është e vërtetë që është arrestuar togeri Ismail Sekiraqa. Ai në Amerikë ka qenë duke i ndjekur disa trajnime dhe kurse. Nëse na është treguar se a

No Pic available
  • 2016-05-17

Nxiti vrasjen e ish-partnerit të Adelina Ismailit, 37 vite burg për biznesmenin

Biznesmeni kosovar Enver Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me 37 vite burg për vrasjën e policit Triumf Riza, ish-bashkëshorti i këngëtares Adelina Ismaili përkatësisht për veprat penale nxitja për kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë dhe për veprën penale

Kosova, shteti i vetëm që Ditën e Evropës e ka festë zyrtare
  • 2016-05-08

Kosova, shteti i vetëm që Ditën e Evropës e ka festë zyrtare

Kosova që është shteti më i ri i Evropës, edhe pse duket që ditën kur do mund të anëtarësohet në Bashkimin Evropian de ka të largët, në kalendarin e festave zyrtare e ka 9 Majin - Ditën e Evropës, të cilën e feston edhe me pushim. Me Ditën e Evropës, festë zyrtare, Kosova dallo

No Pic available
  • 2016-05-04

Arrestohet bashkëshorti i këngëtares Arta Bajrami

Xhemajl Xhimi Sekiraqa, tashmë i njohur si burri i këngëtares së njohur kosovare, Arta Bajramit, është arrestuar para pak ditësh. Gazeta Blic nga burime brenda Policisë së Kosovës kanë bërë të ditur se Xhemjal Xhimi Sekiraqa, që është i afërm i Enver Sekiraqës, është arrestuar n