Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretar

Total: 7898
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.362Z

Kerry konfirmohet si sekretar shteti

Kerry konfirmohet si sekretar shteti E merkure 30 Janar 2013 1007 p styletext-align justify p Kerry konfirmohet si sekretar shtetiSenati i Shteteve te Bashkuara ka konfirmuar senatorin e Masacusecit John Kerry ne postin e sekretarit te shtetit Senatoret kane votuar me 94 vota per nder

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.783Z

LDK emëron Sadri Feratin si sekretar administrativ

Prishtinë -Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, të mërkurën, emëroi ministrin aktual të Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Sadri Ferati për sekretar teknik-administrativ të LDK-së, përgjegjësitë e të cilit konsistojnë në operacionalizimin e vendimeve të dhëna nga kryesia.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.139Z

Xhaferraj pason Ngjelen, tani sekretar per publikun

Fatjona Mejdini Ferdinant Xhaferraj i rikthyer ne PD zevendeson Ngjelen e "ngrire", qe u larguar nga kjo parti ne pare. Ne kuader te pergatitjeve qe Partia Demokratike po ben per fushaten e zgjedhore, e cila eshte vetem dy muaj larg, kryesia e Partise Demokratike pranoi dje emerimin e deputetit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.633Z

Paneta jep betimin si sekretar i mbrojtjes

Leon Paneta ka dhënë sot betimin si sekretar amerikan i mbrojtjes. Paneta, ish drejtor i CIA-s, zëvendëson Robert Gejtsin, i cili doli në pension, pas më shumë se katër vjet të shërbimit si sekretar i mbrojtjes në administatën e presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.164Z

Xhaferri sekretar në PD

Tiranë - Sekretar për Marrëdhëniet me Publikun në Partinë Demokratike është emëruar Ferdinand Xhaferri. Kryeministri Sali Berisha, njëkohësisht kryetari i PD-së, ka propozuar emrin e Xhaferrit për të zënë këtë post, i mbetur bosh prej më se tre vitesh, nga largimi i Spartak Ngjel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.163Z

Obama do të emërojë Richardson Sekretar të Tregtisë

Zyrtarët e Partisë Demokratike thonë se presidenti i zgjedhur, Barak Obama, do të emërojë sekretar të Tregëtisë guvernatorin e Meksikës, Bill Richardson. Emërimi pritet të bëhet sot në një konferencë për shtyp. Richardson ka qenë sekretar për Energjinë dhe ambasador në Kombet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.261Z

Koçi: PSV ’91, sekretar për emigracionin

 PS e Vërtetë ’91 ka vendosur risinë në organizimin e partive politike shqiptare. Mbledhja e KPD-së së saj vendosi të ketë një sekretar të veçantë për emigracionin. Drejtuesit e kësaj partie dolën dje për herë të parë pas mbledhjes së Komitetit të saj të Përgj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama