Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretare

Meta: total 1000 / total_found 1948 / time 0.001 / keyword[0] sekretare / docs[0] 1948 / hits[0] 2390 /
No Pic available
  • 2017-06-20

Rama: Sa më shumë jam në këtë detyrë, aq më shumë e kuptoj Fatos Nanon

Kur kanë mbetur edhe 4 ditë fushatë per Zgjedhjet e 25 Qershorit Kryeministri dhe Kryetari i PS Edi Rama vjen sot në Tonight Ilva Tare ne Ora News. Tare: Çfarë biseduat me Fatos Nanon? Rama: Me Fatos Nanon bisedoj prej kohësh. Sa më shumë jam në këtë detyrë, aq më shumë e kuptoj Fatos

No Pic available
  • 2017-06-16

Presion nxënësve dhe mësuesve për fushatë, MAS verifikim 6 drejtuesve arsimore

Ministria e Arsimit dhe Sportit është duke verifikuar pjesëmarrjen në fushatë elektorale të 6 drejtuesve arismore në rrethe. Në një njoftim për mediat, Ministria e Arsimit sqaron se ka informacione se këta drejtues ushtrojnë presion mbi nxënësit dhe mësuesit. Njoftimi i Ministrisë s

No Pic available
  • 2017-06-13

Sekretarja Juliana Hoxha kallëzon ministrin teknik të Drejtësisë

Sekretarja e Përgjithshme e ministrisë së Drejtësisë Juliana Hoxha ka depozituar kallëzim penal ndaj ministrit Gazmend Bardhi pasi ky i fundit e ka shkarkuar atë nga detyra në kundërshtim të ligjit dhe nuk e ka lejuar atë të hyjë në institucion. Në një reagim, Hoxha thotë se e akuzo

DAP rikthen në detyrë Sekretaren e Përgjithshme të MD-së
  • 2017-06-09

DAP rikthen në detyrë Sekretaren e Përgjithshme të MD-së

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Drejtësisë ka fituar sfidën ligjore me kreun e këtij instucionit, pasi ky i fundit e pezulloi nga detyra. Në lidhje me pretendimin e Ministrit Bardhi se Sekretari i Përgjithshëm ka ushtuar detyrën në kundërshtim me ligjin e nëpunësit civil, De

No Pic available
  • 2017-06-06

Britani, Corbyn kërkon dorëheqjen e kryeministres

Lideri opozitar në Britani, Jeremy Corbyn, ka kërkuar nga kryeministrja, Theresa May, që të paraqes dortëheqje për shkak të reduktimeve në numrin e pjesëtarëve të polcisë, gjatë punës së saj gjashtëvjeçare si sekretare e brendshme. I pyetur sot nga televizioni ITV se a i mbështet t

No Pic available
  • 2017-06-04

Përballë në RTSH/ Gjinushi: Tani kemi hashash teknik!

Në përgjigje të pyetjes së Mesila Dodës, deputete e PDIU-së: pse nuk flitet më për hashashin? Pse nuk kapet më hashash?, kryetari PSD -së Gjinushi tha mbrëmë në emisionin Përballë të gazetarit Lutfi Dervishi në televizionin publik, se tani kemi hashash teknik. Debati për zgjedhjet

No Pic available
  • 2017-06-03

Bardhi kërkesë Ramës: Pezullo Juliana Hoxhën, është në listat e PS-së

Ministri i Drejtësisë kërkon pezullimin nga detyra të Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Drejtësisë znj. Juliana Hoxha Ministri Gazmend Bardhi i ka kërkuar Ramës të ndërhyjë pasi  Juliana Hoxha edhe pse figuron e 25- ta në listën e kandidatëve PS-në në qarkun e Tir