Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretari +Moussa

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.744Z

Sekretari i Lidhjes Arabe zhvillon vizitën e parë në Gaza

Ai u prit nga anëtarë të lëvizjes islamike palestineze të Hamasit, që ka marrë kontrollin e Rripit të Gazës që prej tre vjetësh. Gjatë kësaj vizite Moussa do të takohet me zyrtarë të OKB-së dhe OJQ-ve, kryeministrin e Hamasit, Ismail Haniyeh dhe shefin kryesor të lëvizjes palestin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.154Z

Hyseni takon Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës Arabe

Nju Jork - Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, ka takuar Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës Arabe, Amr Moussa, në një takim të përzemërt në mjediset e Organizatës së Kombeve të Bashkuara në Nju Jork. Sipas njoftimit të MPJ-së, ministri Hyseni i deklaro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.643Z

Lega Arabe, ndërmjetëse mes izraelitëve e palestinezëve

Lega Arabe ka dhënë mbështetjen e saj për rifillimin e negociatave të drejpërdrejta izraelito-palestineze. Shtohen kështu shpresat që këto bisedime mund të çojnë në rifillimin e proçesit të paqes.Sekretari i Lidhjes Arabe, Amr Moussa ka konfirmuar mbështetjen për negocia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.506Z

Hyseni lobon në Ligёn e Shteteve Arabe

Ministri i Punёve tё Jashtme Skender Hyseni, ёshtё pritur tё hёnёn nё selinё e Ligёs sё Shteteve Arabe nё Kajro nga Sekretari i Pёrgjithshёm i kёsaj organizate, Amr Moussa. “Nё takimin shumё miq&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.346Z

Lidhja Arabe nuk arreston Bashirin

Vendet e Lidhjes Arabe te mbledhura ne Doha, ne Katar, nuk kane zbatuar mandat-arrestin e leshuar ne 4 mars nga Gjykata Penale Nderkombetare per presidentin sudanez, Omar al Bashir per krime lufte dhe per luften civile ne Darfur. Vendimi eshte marre ne nje dokument final te lexuar nga sek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.178Z

Libi ministri i Jashtem dezerton

Ministri i Jashtëm libian, Moussa Koussa dezertoi duke braktisur detyrën e vendin, për të mos punuar me kolonelin Muamar Gedafi. Ai mbërriti nga Tunizi në Londër, me një avion britanik. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.536Z

Liga Arabe pro ndërhyrjes në Libi

Presidenti egjiptian Amr Moussa i cili është njëkohësisht edhe sekretari i përgjithshëm i Ligës Arabe, është shprehur pro ndërhyrjes në Libi ndërsa ka theksuar se armëpushimi duhej të mbahej. “Ne nuk duam të shohim asn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama