Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretari

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.590Z

Sekretari Kerry ne Turqi

Sekretari Kerry ne Turqi E diel 07 Prill 2013 1236 Xhon Kerri Sekretari amerikan i shtetit Xhon Kerri ka mberritur ne Turqi ne kuader te turit dhjete ditor ne fokus te te cilit eshte kriza ne Siri procesi i paqes ne lindjen e mesme dhe programi berthamor i Korese se Veriut Zoti Kerri ka nisur ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.627Z

Sekretari Kerry uron Kosovën

Në një deklaratë me shkrim, Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry uroi qeverinë dhe popullin e Kosovës me rastin e përvjetorit të shtatë të pavarësisë. Në urimin në emër të Presidentit Obama, zoti Kerry tha se rrugëtimi i Kosovës është për t'u përgëzuar dhe në kontrast të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.298Z

Sekretari Kerry në Paris

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry ishte sot në Paris për bisedime me Ministrin e Jashtëm francez Laurent Fabius. Ai mbërriti në kryeqytetin francez pas një turneu në pesë vende.   Sekretari i Shtetit Kerry arriti në Paris dje, pas një tu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.834Z

Dekorohet Sekretari i Pergjithshem

Sekretari i Pergjithshem i NATO-s, Jap de Hop Shefer u nderua nga senati Akademik i Universitetit te Tiranes me titullin Honoris Causa. Shefer u pershendet nga rektori i ketij universiteti Dhori Kule, I cili ne ne fjalen e tij nenvizoi lart kontributin e vecante te zotit Shefer per promovimin e aspi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.617Z

Sekretari Kerry në Seul

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry mbërriti sot në Korenë e Jugut ku do të diskutojë një numër çështjesh të interesit global, rajonal dhe dypalësh me Presidenten Park Geun-hye and Ministrin e Jashtëm Minister Yun Byung-se. Në rendin e ditës për bisedimet do të jetë edhe progra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.307Z

Sekretari Carter viziton Izraelin

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Ash Carter tha se Izraeli është themeli strategjisë amerikane në Lindjen e Mesme. Ai i bëri komentet në fillim të një vizite në rajon, që synon forcimin e lidhjeve të SHBA me aleatët, të cilët janë të shqetësuar rreth marrëveshjes së re ndërkombët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.421Z

Sekretari Kerry hedh poshtë kritikat

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry hodhi poshtë kritikat se asnjë zyrtar i lartë amerikan nuk morri pjesë në marshimin e solidarizimit në Francë pas sulmeve terroriste në Paris. Sekretari Kerry reagoi sot në Islamadab ku ndodhet për bisedime me kryeministrin pakistanez Nawaz Sharif.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama