Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretarit

Meta: total 1000 / total_found 10879 / time 0.005 / keyword[0] sekretarit / docs[0] 10879 / hits[0] 13674 /
Koreja e Veriut teston motorin raketor ndërkombëtar
  • 2017-06-23

Koreja e Veriut teston motorin raketor ndërkombëtar

Koreja e Veriut ka testuar motorin e një rakete potencialisht të përshtatshme për përdorimin e saj në një rreze të gjerë veprimi. Lajmi është bërë i ditur nga një burim zyrtar amerikan, i cili ka folur në mënyrë anonime me agjencinë e shtypit France Presse. Lajmi vjen një ditë pa

No Pic available
  • 2017-06-23

DAP nuk pranon kërkesën për pezullimin nga puna të Plarent Ndrecës

Pas KomisioniT të Shërbimit Civil, edhe Departamenti i Administratës Publike ka rrëzuar sot urdhrin e Ministres së Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina për pezullimin nga puna të Sekretarit të Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca. Edhe DAP, sikundër KSHC, e cilëson aktin e Ministres

No Pic available
  • 2017-06-23

Ministria e Arsimit: Pezullimet e zyrtarëve janë në fuqi

Ministria e Arsimit dhe Sportit reagoi në lidhje me disa njoftime të shpërndara në media për rrëzimin e vendimeve të saj. MAS sqaron “se të gjithë ish-punonjësit të cilët për shkak të mospërmbushjes së detyrave të tyre funksionale që kanë sjellë pasoja shumë të rënd

No Pic available
  • 2017-06-23

Vuçiç në inaugurim: Së bashku mund të lëvizim malet

Presidenti i ri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, bëri inaugurimin të premten në Beograd. Gjendemi në rrugën evropiane, duam të mbetemi aty, të ndërtojmë marrëdhënie të mira me të gjithë. Duam marrëdhënie të mira me SHBA-në, por u krenohemi edhe marrëdhënieve të mira me Rusinë, t

DAP rrëzon urdhrin e ministres, rikthen në detyrë sekretarin e MAS-it
  • 2017-06-23

DAP rrëzon urdhrin e ministres, rikthen në detyrë sekretarin e MAS-it

DAP ka rrëzuar urdhrin e ministres teknike të Arsimit, Mirela Karabina për pezullimin nga detyra të sekretarit të përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca. Departamenti i Administratës Publike sqaron se akti i MAS për Plarent Ndrecën ishte pa vlerë juridike. Akti i MAS për Plarent Ndrecën,

No Pic available
  • 2017-06-15

Katari marrëveshje 12 miliardë dollarësh me SHBA për F-15

Katari ka nënshkruar një kontratë prej 12 miliardë dollarësh për të vlerë avionë luftarake F-15 nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, njoftoi Ministria e Mbrojtjes. Marrëveshja vjen ndërkohë që Presidenti amerikan Donald Trump akuzoi Dohan për mbështetje ndaj terrorizmit. Marrëveshj

Refuzohet kërkesa e Karabinës për shkarkimin e Sekretarit të MAS
  • 2017-06-14

Refuzohet kërkesa e Karabinës për shkarkimin e Sekretarit të MAS

Komisioni Kombëtar i Përzgjedhjes së Trupës së Lartë Drejtuese ka refuzuar kërkesën e Ministres se Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina, për shkarkimin nga detyra të Sekretarit të Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca, nën arsyetimin se urdhri i saj është i pambështetur në ligj dhe