Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretarja

Meta: total 1000 / total_found 7403 / time 0.003 / keyword[0] sekretarja / docs[0] 7403 / hits[0] 10116 /
Ideoi murin me Meksikën, ikën Sekretarja amerikane për Sigurinë
  • 2019-04-08

Ideoi murin me Meksikën, ikën Sekretarja amerikane për Sigurinë

Sekretarja amerikane për Siguri Kombëtare, Kirstjen Nielsen, e cila ka zbatuar disa politika kontraverse kufitare të presidentit amerikan, Donald Trump, ka njoftuar për dorëheqjen e saj nga kjo pozitë. Nielsen e ka cilësuar punën në këtë department nder jetësor. Presidenti Trump ka njoft

Doda: Sistemi ka rënë; Peza: Opozita preu degën ku qëndronte vetë
  • 2019-03-29

Doda: Sistemi ka rënë; Peza: Opozita preu degën ku qëndronte vetë

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda tha në Open se në Shqipëri ka rënë sistemi. Për të mbështetur këtë tezë të sajën, ajo tha se kjo gjë ka ndodhur që kur deputetët e opozitës vendosën të djegin mandatet dhe të dalin nga Kuvendi, ku përfaqësonin popullin, një p

Hillary Clinton tregon nëse do të kandidojë sërish për presidente të SHBA
  • 2019-03-05

Hillary Clinton tregon nëse do të kandidojë sërish për presidente të SHBA

Ish-sekretarja e shtetit dhe kandidatja që sfidoi Donald Trump-it në zgjedhjet e fundit presidenciale në SHBA, Hillary Clinton, për herë të parë ka hedhur poshtë mundësinë e kandidimit të saj në zgjedhjet e 2020-ës. Clinton ka folur në një intervistë dhënë televizionit amerikan New

Kurrë mos lufto me një derr, sepse bëhesh pis. Për kë e ka këtë mesazh Majlinda Bregu?
  • 2019-03-01

Kurrë mos lufto me një derr, sepse bëhesh pis. Për kë e ka këtë mesazh Majlinda Bregu?

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka postuar disa foto në Instagram, ku shfaqet e qeshur dhe jep një mesash të fortë. Krahas fotove, Bregu ka promovuar aktivitetin e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal për kauzën e grave në muajin mars. Një

Ish-rivali i Hillary Clinton sërish kandidat për president të SHBA
  • 2019-02-19

Ish-rivali i Hillary Clinton sërish kandidat për president të SHBA

Senatori amerikan, Bernie Sanders, thotë se do të kandidojë përsëri për president në vitin 2020, duke bërë një përpjekje të dytë për të fituar nominimin e Partisë Demokratike. Senatori 77-vjeçar i Vermontit u bë një yll politik në vitin 2016 megjithëse ai humbi nominimin për pr

Shkrimtari i njohur rrëfen takimin me Geishën që e frymëzoi
  • 2019-02-17

Shkrimtari i njohur rrëfen takimin me Geishën që e frymëzoi

Artur Golden shkrimtari i librit Kujtimet e një geishe, ka treguar se historia e këtij libri që edhe është ekranizuar, është frymëzuar nga një histori e vërtetë e Nita Sajurit. Në vitin 1956 ajo emigroi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Për vitet e fundit të jetës që i mbetën a

No Pic available
  • 2019-02-15

Telefonat e shqiptarit nga burgu: Merre ..X.. dhe thuaji do ta rrjep si pulë!

Foto ilustruese Shtypi grek ka publikuar disa përgjime të mafies shqiptaro-greke që vepronte brenda burgut të Koridhalos. Autoritetet kishin regjistruar përgjime telefonike të anëtarëve të bandës që ndodheshin brenda burgut, prej të cilave zbuluan përfshirjen e tyre në shumë aktivitet