Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretarja

Total: 7374
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.768Z

Vdes ish-sekretarja e 007

Ka nderruar jete ne moshen 88-vjecare, ish-sekretarja e kreut te sherbimit sekret britanik. Ajo frymezoi personazhin e miss Moneypenny ne historite e James Bond. Ne ate kohe, kujton “Times”, zonja Victoire Paddy Risdale dhe Ian Fleming, autori i James Bond, ishin kolege ne Na

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.823Z

Sekretarja Klinton sot në Angola

Sekretarja e Shtetit Hillari Klinton ndodhet sot në Angola për bisedime mbi energjinë dhe sigurinë e ushqimeve.      Sekretarja KlintonSekretarja Klinton është në plan të takohet me presidentin angolez Hoze Eduardo dos Santos, si dhe me me Ministrin e Jashtëm dhe atë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.675Z

Sekretarja Klinton vazhdon vizitën në Meksikë

Sekretarja amerikane Shtetit Hillari Klinton vazhdon edhe sot vizitën në Meksikë, ku sot po viziton qytetin industrial të Montrrey-it. Sekretarja Klinton në MeksikëZonja Klinton tha dje se Washingtoni do ta mbështesë Meksikën në luftën kundër karteleve të drogës dhe se SHBA ndajn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.852Z

Sekretarja Klinton viziton Kosoven

Autoritetet ne Kosove thone se kane bere te gjitha pergatitjet per te pritur sekretaren amerikane te shtetit Hillary Klinton. Rruget jane stolisur me flamuj amerikan te Kosoves si dhe me fotografi te medha te sekretares se shtetit. Policia thote se jane marre te gjitha masat per sigurine gjate kesaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.361Z

Sekretarja Klinton vazhdon turneun në Afrikë

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton, tha se udhëheqësit e Angolës u angazhuan për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale brënda një kohe të përshtatshme, siç u shpreh ajo.   Sekretarja Klinton i bëri këto komente pasi u takua sot me Presidentin e Angolës, Hose Edua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.414Z

Sekretarja Rice, tur në Europë

Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleeza Rice do të zhvillojë javën e ardhshme një tur takimesh në Bruksel, Londër, Romë, Helsinki dhe Kopenhage. Lajmin e ka bërë të ditur Departamenti i Shtetit duke saktesuar se turi i saj do të zhvillohet nga 30 nëntori deri më 5 dhjetor. "Në Lond

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.035Z

DESHMIA/ Sekretarja nxjerr zbuluar gjyqtarin e akuzuar për ryshfet

Me një fjali të vetme, sekretarja Edlira Haxhi fundosi Rasim Dodën, ish-gjyqtarin e Sarandës, e cila tha para togave të zeza se, kishte parë shtetasin Hasan Bushi (kallëzuesin), se kishte hyrë 2-3 herë në zyrën e ish-gjyqtarit Doda. Kjo e fundit ishte thirrur në seancën e djeshme gjy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama