Rezultate te kerkimit per termin: +Sekreti

Meta: total 1000 / total_found 2252 / time 0.001 / keyword[0] sekreti / docs[0] 2252 / hits[0] 2659 /
Harrojeni gjuhën e trupit apo lëvizjet e syrit: Këto janë mënyrat më të mira për të dalluar një gënjeshtar
  • 2017-02-12

Harrojeni gjuhën e trupit apo lëvizjet e syrit: Këto janë mënyrat më të mira për të dalluar një gënjeshtar

Harrojeni gjuhën e trupit apo lëvizjet e syrit. Ka mënyra shumë më të mira për të identifikuar mashtruesit. David Robson, BBC Skuadra e oficerëve të sigurisë të Thomas Ormerod u përballën me një detyrë në dukje të pamundur. Në aeroportet në të gjithë Evropën, atyre iu kërkua

No Pic available
  • 2017-02-09

Zbulohet çfarë fshihet pas pamjes mahnitëse të Emma Stone

Sekreti i pamjes së Emma Stone në filmin La La Land është zbuluar, por nuk është aq i vështirë sa mendoni. Grimierja Rachel Goodwin postoi në Instagram një foto se si po përgatiste imazhin e Emma për në Golden Globes.  Ajo deklaroi se plastika rozë që ka vendosur në buzë e bën

Zbulohet sekreti i flokëve të Donald Trump
  • 2017-02-09

Zbulohet sekreti i flokëve të Donald Trump

Sekreti i flokëve të  presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës së fundmi është zbuluar nga mjeku i tij. Estetika  e presidentit është nga më të veçantat. Flokët e Donald Trump janë flokët më të çuditshëm që kemi pare, të cilat në kokën tonë na krijojnë mj

5 gjëra që ndoshta nuk i dini për Shërbimin Sekret Amerikan
  • 2017-02-07

5 gjëra që ndoshta nuk i dini për Shërbimin Sekret Amerikan

Eskorta e Shërbimit Sekret, shoqëron Presidentin Trump gjatë rrugës në “Capitol Hill në ditën e inagurimit Shërbimi sekret amerikan është një nga agjencitë më të fuqishme dhe të vjetra në botë, ndaj si i tillë duhet pasur edhe frikë. Njëra nga agjencitë federale të Shërb

INTERVISTA/ Klara Buda në Francë, me raki shqiptare të Mitrush Kutelit
  • 2017-02-04

INTERVISTA/ Klara Buda në Francë, me raki shqiptare të Mitrush Kutelit

Intervistë me shkrimtaren dhe gazetaren e mirënjohur Klara Buda Bisedoi: Raimonda MOISIU Shkrimtarja, gazetarja dhe esseist-ja, Klara Buda është një emër fort i njohur në botën shqiptare, e cila jeton dhe punon mes Parisit dhe New York-ut. Më një përvojë të konsoliduar e mbresëlënës

No Pic available
  • 2017-01-26

Lekë Gjoka: Sot ka shumë poetë mitomanë dhe plagjiaturistë

Intervistë me poetin, shkrimtarin dhe publicistin shqiptaro-amerikan, Lek Gjoka Poeti Lek Gjoka ka lindur në Kallmet të Lezhë, nga e ka origjinën edhe peshkopi shqiptar dhe një nga autorët më të lashtë të letërsisë shqipe, Frang Bardhi. Në vitin 2001-ë botoi vëllimin poetik “Lo

Turizmi shëndetësor/ Dentistët italianë alarmohen nga ata shqiptarë
  • 2017-01-17

Turizmi shëndetësor/ Dentistët italianë alarmohen nga ata shqiptarë

Klinikat ofrojnë paketa të kompletuara dhe çmime të leverdishme. Sekreti, kosto e ulët e punës dhe e jetesës. Rreziku për pacientët është mungesa e kurave të vazhdueshme dhe kompensimet e munguara. Dentistët italianë po tentojnë ti përgjigjen këtij fenomeni me një politikë me