Rezultate te kerkimit per termin: +Seksionit

Meta: total 1000 / total_found 4376 / time 0.002 / keyword[0] seksionit / docs[0] 4376 / hits[0] 5108 /
Lumë skedinash në Korçë, policia arreston 28-vjeçarin
  • 2019-04-07

Lumë skedinash në Korçë, policia arreston 28-vjeçarin

Një 28-vjeçar është proceduar penalisht nga policia e Korçës, pasi akuzohet për organizimin e lotarive të palejueshme, sipas ligjit të qeverisë Rama, që ka hyrë në fuqi më 1 janar. Policia bën me dije se i proceduari është shtetasi me iniciale XH.G dhe ushtronte aktivitetin e paligj

Në Kapshticë me 68 kg kanabis, ja ku e kishte fshehur divjaksi (FOTO)
  • 2019-04-05

Në Kapshticë me 68 kg kanabis, ja ku e kishte fshehur divjaksi (FOTO)

Një tjetër rast i trafikut ndërkombëtar të drogës është goditur në doganën e Kapshticës, teksa është arrestuar në flagrancë një qytetar nga Divjaka. 38-vjeçari G.Gj, kishte fshehur në vende të posaçme në mjetin tip Toyota, drogën e ndarë në disa pako. “Më datë 05.04.2

Furtunë në polici! Ardi Veliu shkarkon 14 shefa komisariatesh (EMRAT)
  • 2019-04-04

Furtunë në polici! Ardi Veliu shkarkon 14 shefa komisariatesh (EMRAT)

Një furtunë e vërtetë ka prekur Policinë e Shtetit, pasi drejtori Ardi Veliu ka firmosur ndryshimin e 20 shefave të komisariateve në rrethe dhe kryeqytet. Raportohet se ndryshime janë bërë në komisariatet Elbasan, Durrës, Fier, Dibër, Vlorë, Kuçovë, Peqin etj… Ndryshimet në Po

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!
  • 2019-03-26

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës politizimin e sindikatave në Shqipëri. Nëse në vendet fqinje, apo ato perëndimore, protestat dhe grevat udhëhiqen nga sindikatat, në vendin tonë ato janë totalisht të politizuara. Madje, marrin udhëzime nga partitë, qoftë të majta apo të dja

Shisnin dorga të forta, në pranga 3 persona
  • 2019-03-15

Shisnin dorga të forta, në pranga 3 persona

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në kuadër të hetimit me metoda speciale në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, në funksion  të procedimit penal të rregjistruar në 2019, finalizuan

No Pic available
  • 2019-03-07

Sekuestrohen 26 mijë dollarë në Rinas, ja ku i kishin fshehur turku dhe siriani

Policia kufitare e Rinasit sekuestroi një sasi prej 26.3 mijë dollarësh, të cilat do dërgoheshin nga Shqipëria për në Stamboll, nga dy persona të huaj një sirian dhe një turk. Policia thotë se këto para u tentuan të nxirreshin jashtë vendin tonë në mënyrë ilegale, nga dy persona

E shkuara e errët e vëllezërve me pasuri nga aktiviteti kriminal
  • 2019-03-07

E shkuara e errët e vëllezërve me pasuri nga aktiviteti kriminal

Armando Gorezi Dy vëllezërit, Armando dhe Alket Gorezi, 44 dhe 47 vjeç nga Tirana, të cilëve iu sekuestruan sot 9 apartamente , 2 dyqane dhe një garazh, në vlerën e 2.2 milion eurove, nuk janë të panjohur për policinë shqiptare dhe atë italiane Armand Gorezi është arrestuar më 2015 n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama