Rezultate te kerkimit per termin: +Sektorit +Kundr +Korrupsionit

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Arrestohet shefi i rajonit nr.2 t policis tatimore

Arrestohet Arjan Paskaj, Shef i Rajonit nr.2 t Sektorit t Policis Tatimore Tiran n vazhdim t operacionit Gjoba e fundit. N vijim t hetimeve t kryera pas operacionit t koduar Gjoba e fundit, si rezultat i t cilit u arrestuan 6 persona, ndr t cilt 5 punonjs t Policis Tatimore Tiran, ka prfunduar n pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.654Z

PS, Toçi: Korrupsioni, ende problem

Partia Socialiste e sheh korrupsionin n vend si nj nga faktort kryesor q pengon investitort e huaj t vijn n Shqipri. Sipas deputetit t PS-s, Fatmir Toi, Shqipria mbetet larg nj standardi efektiv dhe t besueshm n luftn kundr korrupsionit. N nj deklarat reagimi n lidhje me raport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Falsifikimi, pranga 5 shtetasve

Pes shtetas jan arrestuar natn e kaluar, pasi dyshuar pr falsifikim t monedhave. N nj operacion t koduar Euro Bank, policia e Tirans i ka vn prangat Ervis Tosku 23 vje, lindur dhe banues n Tiran, Shyqyri Dushku, 23 vjec, lindur n Skrapar dhe banues n Tiran, Bedri Noka, lindur n Kuks dhe banues n Se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.571Z

Bobrati: Si do e financojmë shoqërinë civile

N kohn e diktaturs, shqiptarve iu dha mundsin e t msuarit t nj gjuhe perndimore. Prmes valve t vetme televizive n vend, Rudi Bobrati na tregoi gramatikn e gjuhs angleze, por pa e menduar se nj dit ai vet do t punonte pr vite t tra n Perndim. N janar t vitit 1993, nisi punn si gazetar n Seksionin S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.165Z

Rimbursimi, thembra e Akilit e sistemit të TVSH-së

Nga nj studim q u shtkshillave q kan dhn misionet e FMN-s n vendet me t ardhura t ulta dhe t mesme nga nj grup studiuesish t London School of Economics, t bie n sy fakti se vetm 15 pr qind prej tyre i prkasin rimbursimit t TVSH-s dhe rrall her vihet re ndonj kshillim n lidhje me ndihmn q u duhet d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

Investimet e huaja dhe Shqipria

T gjitha vendet, nprmjet politikave t tyre prpiqen t trheqin sa m shum investime direkte t huaja pr n vendet e tyre. Pr kt qllim, pr t rritur prodhimin dhe pr t futur n prdorim teknologjit m bashkkohore, ato luftojn me t gjitha mnyrat pr t thithur sa m shum kapitalet e njri tjetrit. Kshtu, pr sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama