Rezultate te kerkimit per termin: +Sekuencat

Meta: total 241 / total_found 241 / time 0.000 / keyword[0] sekuencat / docs[0] 241 / hits[0] 257 /
Orion Shima rikthehet me ciklin e nudove (Foto)
  • 2019-01-21

Orion Shima rikthehet me ciklin e nudove (Foto)

Mes errësirës dhe dritës, quhet ekspozita që rikthen Orion Shimën në skenën kulturore në vend. Shima, është një zë i njohur i artit bashkëkohor, me një sërë ekspozitash brenda dhe jashtë vendit. Ajo që dominon tablotë që do të ekspozohen në Gallery70 Contemporary Art më 24 jan

Zbulohet trofeu dhe himni i Ligës së Kombeve
  • 2018-01-24

Zbulohet trofeu dhe himni i Ligës së Kombeve

Trofeu i UEFA Nations League dhe himni i konkurrencës janë zbuluar gjatë hedhjes së shortit për fazën e parë të Ligës së Kombeve 2018/19 në Lausanne. Trofeu u zbulua në skenë nga presidenti i UEFA-s, Aleksander eferin. Dizajnimi i trofeut është frymëzuar nga logoja e Lidhjes Kombët

Ezel dhe Ejshan sërish bashkë
  • 2017-08-07

Ezel dhe Ejshan sërish bashkë

Aktori i njohur turk, Kenan mirzalolu, do të rikthehet në ekran me seritë e Fatih, që do të transmetohet në Kanalin D në Turqi, dhe me të njëjtën partnere me të cilën ka luajtur në serialin Ezel, Cansu Dere. Sipas mediave turke, Kenan do ti japë një frymë të re Sulltan Mehmetit Fa

Pra, Oliver Stone e paska zbërthyer misterin e maços Putin?
  • 2017-06-11

Pra, Oliver Stone e paska zbërthyer misterin e maços Putin?

Me fotografitë e pashembullta të maços me gjoksin lakuriq në kalë dhe si gjuetar tigrash, dokumentari Putin Interviews vazhdon ta fabrikojë carin modern, shkruan Mary Dejevsky në The Guardian Pse sillet kështu? Pse Vladimir Putini fotografohet me gjoksin lakuriq mbi kalë, del në gjueti të

Durrësi i vjetër në pamje të rralla: Kur këneta ishte det
  • 2016-12-31

Durrësi i vjetër në pamje të rralla: Kur këneta ishte det

Nga Mark Brunga Në një dokumentar të vitit 1936 të shekullit të kaluar na vijnë pamje mjaft të shkurtëra por me vlera historike se si ishte zona e Porto Romanos, një pikë  strategjike ndër kohëra ashtu dhe mjaft ekonomike për qytetin. Kujtojmë që sot, me emrin e Porto Romanos li

Rrëfimi kuratorial i Alfredo Cramerottit
  • 2016-12-05

Rrëfimi kuratorial i Alfredo Cramerottit

Alfredo Cramerotti, një personazh i njohur i artit në vëndin fqinj në Itali, ishte i pranishëm në hapësirat e COD në një bisedë mbi konceptet kuratoriale. Cramerotti foli mbi për Hyperimage, duke shpjeguar argumentin e tij teorik si dhe qasjen individuale ndaj praktikës kuratoriale n

No Pic available
  • 2016-11-28

Momenti brutal kur luani tenton të vrasë gjirafën

Në këtë video tregohet momenti epik kur një gjirafë shpëton nga luani që i hidhet në qafë. Video e publikuar dje në Youtube, dhe e filmuar nga episodet e Planet Earth II, paraqet sulmin e një luaneshe ndaj gjirafës, e cila e përplas për tokë kafshën grabitqare duke i shpëtuar. Filmi