Rezultate te kerkimit per termin: +Sekui +Shqiperia

Total: 45
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.455Z

Sekui Shqiperia tashme eshte me afer integrimit

Kreu i Delegacionit te Bashkimit Evropian ne Tirane Etore Sekui theksoi dje gjate takimit te 4-t te Komitetit Parlamentar te Stabilizim-Asociimit BE - Shqiperi mes delegacionit te deputeteve te Parlamentit Evropian dhe deputeteve shqiptare se situata politike ne Shqiperi tashme eshte drejt nje norma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.070Z

Standardet Sekui Rast qe nuk duhet humbur

Kreu i delegacionit te Bashkimit Evropian ne Tirane ambasadori Etore Sekui ka inspektuar disa qendra votimi ne kryeqytet. Ne prononcimin per mediat Sekui tha se do te vizitoje sa me shume qendra votimi. Sekui theksoi se realizimi i zgjedhjeve me standarde eshte nje rast qe Shqiperia nuk duhet ta hum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.068Z

Zgjedhje me standarde Sekui Rast qe nuk duhet humbur

Kreu i delegacionit te Bashkimit Evropian ne Tirane ambasadori Etore Sekui ka inspektuar disa qendra votimi ne kryeqytet. Ne prononcimin per mediat Sekui tha se do te vizitoje sa me shume qendra votimi. Sekui ka theksua se realizimi i zgjedhjeve me standarde eshte nje rast qe Shqiperia nuk duhet te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.737Z

Sekui Rruga drejt statusit eshte e hapur

Ne perfundim te afatit te detyres se tij si ambasador i BE-se ne vendin tone Etore Sekui ka vleresuar hapat e bere nga Shqiperia gjate tre viteve te fundit ne rrugen drejt integrimit Duke cituar fjalet e komisionerit Fyle Sekui tha se per Shqiperine rruga drejt statusit eshte e hapur Ne takimin me m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.622Z

Sekui: Shqiperia me afer BE-se, se nje vit me pare

Ambasadori i BE-se Etore Sekui, ka deklaruar se e sheh Shqiperine me afer BE-se, se nje vit me pare. Ne nje interviste per radion italiane "Radio Radicale", ndersa paralajmeron krize ne politiken shqiptare, nese ndalet procesi i integrimit. Sipas Sequit, integrimi per shqiptaret mbetet objektiv komb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.726Z

Sekui: Statusi në pranverë? Varet nga impenjimi

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Etore Sekui TIRANË- Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë Etore Sekui, duke pranuar se integrimi i në BE mbetet prioritet i Shqipërisë ka theksuar se marrja e statusit në pranverë varet nga vullneti dhe impenjimi i politikës. Gjatë një një interv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.410Z

Sekui Ja cfare perfiton Shqiperia nga Integrimi ne BE

Ambasadori i BE-së Etore Sekui gjatë një interviste në studion e ABC neës ka folur mbi procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Ai u ndal kryesisht në atë që përfiton vendi ynë në rastin e marrjes së st

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama