Rezultate te kerkimit per termin: +Selanikut

Total: 2499
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.641Z

Flamuri shqiptar ne nje park te Selanikut

Që nga pasditja e djeshme flamuri shqiptar do të valëvitet në një park të Selanikut, përballë stacionit hekurudhor të qytetit. Parku, i emërtuar në dy gjuhë Durrësi-Shqipëria, u përurua nga kryebashkiakët e dy qytet port

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.645Z

Bode takon antishqiptarin Psomiadis, prefektin e Selanikut

Autori i Lajmit: Plarent ShehuPD në Selanik Sekretari i Përgjithshëm i PD-së dhe ministri i Financave, Ridvan Bode, dhe disa prej kandidatëve për deputetë në qarkun e Korçës, kanë zhvilluar një takim me prefektin e Selanikut, Panajotis Psomiadis. Takimi është bërë në kuadër të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.702Z

Kryebashkiaku i Selanikut viziton Durresin

Qyteti i Durrësit ishte stacioni i fundit, por kryesor i vizitës treditore të kryetarit të Bashkisë së Selanikut në Shqiperi, Janis Butaris. Një personalitet mjaft i njohur në Greqi, me prejardhje vllahe nga Voskopoja, 72-vjeçari me ide m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.517Z

Bomba në Gjykatën e Selanikut, me porosi politike

Mediat greke Julian Sinanaj pohon edhe 27 vrasje në Shqipëri, Itali dhe Greqi: Ekzekutoja me kontratë Kam bërë 27 vrasje në Shqipëri, Itali dhe në Greqi, ku kam jetuar që 14 vjeç. Kam marrë pjesë në shpërthimet në Gjykatën e Selanikut në maj 2010, në zbatim të urdhrit që më dha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.248Z

Incidente ne politeknikun e Selanikut

Ne politeknikun e Selanikut, ne Greqi, jane verejtur trazira ne pervjetorin e revoltes se studenteve te Athines kunder koloneleve greke ne 1973-shin. Nje grup te rinjsh, disa prej te cileve me kapuce ne koke, kane qelluar me gure studente te tjere me bindje politike te kundert qe gjendesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.116Z

Meta takon kryebashkiakun e Selanikut

0 brbr brbrKryetari i Kuvendit z Ilir Meta priti sot Kryetarin e Bashkise se Selanikut z Yiannis Boutaris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.169Z

Trupa e Selanikut zbret në Teatrin Kombëtar

Në të ardhmen Teatri Kombëtar dhe ai i Selanikut në Greqi, do të shkëmbejnë dramaturgjitë e dy vendeve, por edhe regjizorët dhe aktorët. Ky lajm u bë i ditur në konferencën e shfaqes "Dibuk", që do të vijë e in

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama