Rezultate te kerkimit per termin: +Selenica

Meta: total 367 / total_found 367 / time 0.000 / keyword[0] selenica / docs[0] 367 / hits[0] 476 /
Ja kush është kompania që piraton kanalet televizive në Selenicë të Vlorës
  • 2019-04-10

Ja kush është kompania që piraton kanalet televizive në Selenicë të Vlorës

Top Story u ndal edhe në qytezën e vogël të Selenicës, në rrethin e Vlorës. Varfëria ekonomike këtu është e dukshme. Në këtë qytet, prej vitesh operon një platformë kabllore, e cila vjedh kanale televizive nga plafroma DIGITALB. Siç e shikojmë edhe nga të dhënat e regjistruar n

No Pic available
  • 2019-03-28

1 mln paund drogë në banesë, kapen kopshtarët shqiptarë në Britani (Emrat)

Dy kopshtarë kanabisi që kujdeseshin për një fabrikë droge me vlerë 1 milionë paund, ishin pjesë e një rrjeti kriminal. Sipas BBC, dy shtetasit shqiptar: 29-vjeçari Daniel Muhaj dhe 35-vjeçari Eglant Selenica jetonin në një zonë industriale në Redgrave, Suffolk. Dyshja, tashmë e arr

NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI
  • 2019-02-28

NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI

Nga: Bajram PEÇI Je i shtrënguar të rrëmosh, ndryshe, në një analizë të konflikteve që nuk na ndahen, nuk ka gjasa ti japësh gjegje pyetjes, pse? Në pamje të parë duken sikur janë zhvillime korente, por ngatërrohesh me këmbët e tua. Konfliktet shtyhen në thellësi vitesh. Mënyra m

Vlora në protestë, rreth 700 studentë e qytetarë nisen drejt Tiranës
  • 2018-12-20

Vlora në protestë, rreth 700 studentë e qytetarë nisen drejt Tiranës

Rreth 700 persona janë nisur këtë mëngjes nga Vlora drejt kryeqytetit për tiu bashkuar protestës në ditën e 16, kur studentët janë mbledhur para Parlamentit. Nga PD-ja e Vlorës konfirmohet se numri 700 është me përfaqësues nga Vlora, Himara dhe Selenica. Nisja është kryer në orët

Drejtorë legena, Rama shkarkon 11 kryetarë degësh të PS
  • 2018-10-24

Drejtorë legena, Rama shkarkon 11 kryetarë degësh të PS

Kemi ca drejtorë legena që po na nxijnë fytyrën me korrupsion e keqmenaxhim. Kjo ishte fjalia më e ashpër e kryeministrit Edi Rama në mbledhjen e Grupit parlamentar të PS ditën e djeshme, para se ai ti kërkonte të vetëve një analizë të mirëfilltë të aktivitetit të nëpunësve në

Fëmijë analfabetë në klasa kolektive në Vlorë
  • 2018-10-09

Fëmijë analfabetë në klasa kolektive në Vlorë

Fiks fare denoncoi mbrëmjen e së martës analfabetizmin në shkollat shqiptare. Disa fëmijë në klasë të pestë, në shkollën 9-vjeçare në fshatin Karbunarë të Vlorës, nuk dinin të lexonin, shkruanin apo të bënin mbledhje e zbritje. Megjithëse në të gjitha shkollat e tjera mësimi

Selenica në zi, familja e autorit ikën nga fshati
  • 2018-08-12

Selenica në zi, familja e autorit ikën nga fshati

Pas masakrës së tmerrshme në fshatin Resulaj, kushdo ka hapur dyert e mortit, por aty ku ka ndodhur tragjedia, të njohur e të pa njohur, banorë të fshatrave përreth dhe emigrantë, në vend të ngushëllimit të rroni vetë, hedhin ne heshtje duhan. Shtëpia që ka ngelur hapur në fisin Z