Rezultate te kerkimit per termin: +Selia

Meta: total 1000 / total_found 11674 / time 0.006 / keyword[0] selia / docs[0] 11674 / hits[0] 13593 /
Bregu i Lumit/ Përleshje me policinë, banorë të gjakosur dhe arrestime (VIDEO)
  • 2019-04-09

Bregu i Lumit/ Përleshje me policinë, banorë të gjakosur dhe arrestime (VIDEO)

Në zonën e Bregut të Lumit, ka nisur që prej orëve të para të mëngjesit aksioni i policisë me ndihmën e FNSH-së për të ndaluar familjarët e 38 banesave që të protestojnë kundër shembjes së tyre. Sipas informacioneve të Partisë Demokratike, është arrestuar një numër i madh ba

Debati në KQZ/ Kujtim Gjuzi: Dua mandatin, spres më! Sekretari: Ngeli çdo ditë nëpër korridore (VIDEO)
  • 2019-04-04

Debati në KQZ/ Kujtim Gjuzi: Dua mandatin, spres më! Sekretari: Ngeli çdo ditë nëpër korridore (VIDEO)

Pasi Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi e vulosën djegien e mandateve me dorëzimin te selia e Kuvendit, i pari që u rreshtua kundër vendimit të opozitës për të dalë nga Parlamenti ishte kreu i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi. Ai nxitoi të dërgonte në KQZ formularin e dekriminalizimit

I përgjuar 5 herë me dëshmitarin e Babales, Salianji: Të arrestohet kryepolici i Fierit!
  • 2019-04-04

I përgjuar 5 herë me dëshmitarin e Babales, Salianji: Të arrestohet kryepolici i Fierit!

Partia Demokratike ka vijuar sërish sot të akuzojë Drejtorin e policisë së Fierit, Andon Marko si bashkëpunëtor të Fredi Alizotit, dëshmitarit të çështjes Babale. Sipas ish-deputetit Ervin Salianji, Marko jo vetëm ka dijeni për skemën e blerjes së dëshmitarit të rremë të qeveris

No Pic available
  • 2019-03-29

Veliaj zbulon marrëdhënien me kryeministrin: Unë dhe Rama si mishi me thoin, flasim 20 herë në ditë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ftuar në emisionin Opinion është shprehur se marrëdhëniet e tij me kryeministrin Edi Rama janë shumë të mira. Veliaj theksoi se Edi Rama është një nga njerëzit që e ka mbështetur në punën e tij në krye të Bashkisë së Tiranës. Ë

Tension edhe para Parlamentit mes protestuesve dhe policisë
  • 2019-03-28

Tension edhe para Parlamentit mes protestuesve dhe policisë

Situatë e tensionuar ndodhet edhe para Parlamentit, ku një grup protestuesish ndodhen para Kuvendit dhe po përpiqen të çajnë kordonin e policisë. Makina shihedhëse është afruar. Ndërkohë po hidhen dhe kapsolla.  Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë nga selia dhe ndodhet pranë sheshit p

Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori
  • 2019-03-25

Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës për tu njohur me aktet e hetimit për çështjen e kontratave të lobimit që selia blu ka bërë në SHBA para dhe gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 2017. Vetëm pak ditë më par

Lobimi në SHBA/ Balla  Bashës: Matrioshkë ruse, po hetimi i FBI dhe DASH?
  • 2019-03-25

Lobimi në SHBA/ Balla Bashës: Matrioshkë ruse, po hetimi i FBI dhe DASH?

Lulzim Basha e nisi javën duke qëndruar për rreth 1 orë në Prokurori, me organin e akuzës që më pas zbardhi letër-porositë e ardhura nga SHBA e Skocia lidhur me kontratat e lobimit të Partisë Demokratike, duke sqaruar se selia blu ka fshehur shpenzimin e 650 mijë dollarëve. Ndërkohë,