Rezultate te kerkimit per termin: +Selisht

Total: 89
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.565Z

Rinisin reshjet e dëborës, përkeqësohet gjendja në verilindja

/>Reshjet e dëborës kanë rinisur me intensitet në zonat malore të vendit. Megjithatë, sipas Shërbimit Metereologjik Ushtarak temperaturat kanë pësuar një rritje me 2 deri në 5 gradë celsius gjatë ditës së djeshme. Ndërkaq, sipas këtij shërbimi mësohet se moti do të jetë i paqën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.921Z

Diber vdesin dy punetore te HEC-it

Vdesin aksidentalisht dy punëtorë të HEC-it të Selishtës, në Dibër. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së martës, kur dy punëtorët po punonin për hapjen e një tuneli. Viktimat janë identifikuar si:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.870Z

Nisma vazhdon të marr elektorat të PDK-së

Një pjesë e elektoratit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) duke e ndier vetën të pakënaqur me ecurinë e këtij subjekti politik, po zgjedh si alternativ të re, Nismën për Kosovën. Strukturat e PDK-së, në fshati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.475Z

Rinisin reshjet e bores

Reshjet e debores kane rinisur me intensitet ne zonat malore te vendit. Megjithate sipas Sherbimit Metereologjik Ushtarak temperaturat kane pesuar nje rritje me 2 deri ne 5 grade celsius gjate dites se sotme. Moti do te jete i paqendrueshem deri ne fillim te javes se ardhshme me reshje sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.502Z

Peshkopi, humbin jetën dy minatorë

Peshkopi, humbin jetën dy minatorë Një aksident në minierën e fshatit Selishtë të Peshkopisë i ka marrë jetën dy minatorëve. Ata ishin plagosur në një nga galeritë e minierës, ndërsa kishin ndërruar jetë gjat&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.050Z

Dibër, punonin në një tunel, vdesin të asfiksuar 2 punonjës

Dy persona kanë gjetur vdekjen, teksa punonin për hapjen e një tuneli për ndërtimin e një hidrocentrali në Dibër.   Ngjarja ka ndodhur në komunën Selishtë ku dy punonjësit Nazmi Hida 40 vjeç dhe Qamil Shehu 50 vjeç kan&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.325Z

Fier, pranga vrasësit, tjetri kërkohet

Policia ka identifikuar autorët e dyshuar të kësaj ngjarje të cilët janë: Gentjan Licaj, 36 vjeç, banues në Buzmadh, Fier, i cili është arrestuar dhe Xhezmi Hyka 50 vjeç, banues në Gorishovë, Fier, i cili është shpallur në kërkim. Këta shtetas, akuzohen për veprën penale Vrasje m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama