Rezultate te kerkimit per termin: +Selmani

Total: 1528
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.507Z

Selmani në Brazil

Në mesin e punimeve të artistëve nga shtete të ndryshme të botës, në galerinë ‘Casa Contemporanea’, në Sao Paolo të Brazilit, janë ekspozuar edhe disa punime të artistit kosovar, Driton Selmani. Nga Alfred Beka më 27 shtator 2011 në ora 20:18 Edhe pse Brazili ende nuk e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.368Z

Selmani n’ROTOR

Artisti kosovar, Driton Selmani, prezanton punën e tij artistike në qendrën Association for Contemporary Art, në Graz. Nga Albana S. Muja më 12 maj 2011 në ora 10:05 Artisti Driton Selmani është ftuar nga Cultural City Network në një rezidencë njëmujore në Graz (Austri). Ai në qytet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.703Z

Selmani: AKR po rritet (Video)

Ishh deputetja e Kuvendit të Kosovës nga Aleanca Kosova e Re (AKR), Myzejene Selmani, ka thënë se si Qeveria ashtu edhe opozita janë barrikaduar në qëndrimet e tyre dhe nuk po lëshojnë asesi pe që vendi të zhbllokohet. "Dialogu është mënyra e vetme që ky vend të normalizohet", k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.035Z

Selmani pret kongresmenin amerikan Beasley

Kryetari i Demokracisë së Re, Imer Selmani dje ka pasur një takim me Kongresmenin Amerikan, David Beasley i cili ka qëndruar për vizitë në Maqedoni.   Selmani dhe Beasley kanë pasur takim shumë të përzemërt dhe të frytshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.231Z

Shpëtim Selmani, për frymëzim në Tiranë

Shpëtim Selmani shkrimtari nga Prishtina është i ftuari i radhës i rezidencës Poeteka-Tirana in Betweeen. Përgjatë një muaji Tirana do të jetë frymëzimi për shkrimet e radhës. Shpëtim Selmani ka studiuar sociologji në Universitetin e Prishtinës, ka përfunduar studimet Master në Fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.895Z

Fitoi 10 mijë $ nga bastet, KPK shkarkon prokurorin Selmani

Shkarkohet nga detyra Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme Artur Selmanin nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Selmani u shkarkua nga detyra sepse iu gjetën probleme gjatë hetimit. Rezulton se Prokurori ka patur probleme me pasurinë, integritetin dhe aftësinë profesionale. Selmani ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.868Z

Maqedoni,Selmani kandidat për president

Demokracia e Re ka zgjedhur kryetarin e saj, Imer Selmani, si kandidat për zgjedhjet presidenciale të 22 marsit në Maqedoni.Këshilli Qendror i kësaj partie në mbledhjen e saj ka vendosur unanimisht që Selmani të jetë kandidat në zgjedhjet presidenciale.Zëdhënësi i kësaj partie, Arjanit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama